Yepyeni KTM Super Duke R görüntülendi!

KTM daha hafif ve revize edilmiş bir Super Duke üzerinde çalışıyor gibi görünüyor.

Avusturyalı üretici hızlı hareket ediyor. KTM Super Duke R 2017 için yenilenmesine rağmen, model üzerinde birkaç değişiklik daha yapılabilir. Resmi haber değil ama MCN tarafından yayınlanan casus fotoğraf, KTM’nin yeni bir şeyler peşinde olduğunu açıkça gösteriyor.

Bu fotoğraf, Euro5 uyumlu Super Duke’ün habercisi olabilir. Euro5 yönetmelikleri 2020 Ocak ayında yürürlüğe girdiğinde, şu an mevcut olan motosikletler geçerli Euro4 kurallarından yaklaşık % 30 daha az emisyon üretmelidir. Bunu başarmak için birçok motosikletin yeni bir motora ihtiyacı olacak. KTM’nin de burada farklı bir Super Duke modelini test ettiği görülüyor.

Her ne kadar motor aynı LC8 V2 gibi görünse de, KTM’nin mevcut modelden daha büyük bir radyatör taktığını görebilirsiniz. Ayrıca şasinin de yeniden tasarlandığını söyleyebiliriz, ancak hala mevcut model gibi çelik kafes şasiye sahip. Arka alt şaside değişmiş gibi görünüyor ve artık çelikten yapılmamış olabilir.

Yeni Euro5 KTM Super Duke R, bu yıl EICMA’ya gelmeyebilir. Mevcut model, önümüzdeki iki yıl boyunca satış için uygun özelliklere hala sahip. Büyük olasılıkla 2019 sonbaharında yeni bir Super Duke tanıtılacak ve 2020’de satışa sunulacaktır.

Fotoğraf: MCN

Bunları da sevebilirsiniz