Yeni Triumph Rocket 3 TFC Tanıtıldı!

Karşınızda Ağır Abi Triumph Rocket 3 TFC

Özel ve sınırlı sayıda üretilecek yeni Triumph Rocket 3 TFC piyasaya sürüldü. Efsanevi Rocket 3’ün yerine geçecek yeni Rocket 3 TFC’de neler var yakından bakalım.

Triumph’un TFC adını verdiği (Triumph Factory Custom) serisindeki motosikletler Rocket TFC ve Thruxton TFC’den oluşuyor. İngiliz üreticiye göre: Yeni Triumph Factory Custom hikayesi, şimdiye kadar yapılmış en güzel, seçkin ve çekici Triumph motosikletlerini temsil ediyor. Aynı zamanda yasal gerekliliklere göre tasarlanan ve üretilen bu motosikletler, şaşırtıcı performans, ekipman ve teknoloji özellikleriyle emsallerinin zirvesinde yer alacak ultra premium motosikletlerdir.

Yeni Triumph Rocket 3 TFC’nin en önemli özellikleri;

  • Yeni 2500cc üç silindirli motor
  • 180 hp güç ve 230 Nm tork
  • Tamamen yeni şasi 
  • Tekli arka salınım kolu
  • Dünya çapında toplam 750 adet üretilecek

Triumph, yeni Rocket 3 TFC hakkında daha fazla bilginin 1 Mayıs’ta açıklanacağını söylemiş. Rocket TFC hakkında şimdilik bilinenler, tek taraflı salınım kolu, 3-1-3 egzoz sistemi, ikinci nesil TFT ekran (Scrambler’dan) ve üst seviye fren donanımları olarak gözüküyor.

Triumph’un sadece bir TFC sürümü oluşturmak için yepyeni bir Rocket tasarlaması, modeli seri üretime almayacağı anlamına gelmiyor. Rocket’in normal bir Triumph modeli gibi herkesin ulaşabileceği ve satın alabileceği bir motosiklet olması bekleniyor. Ayrıca bu yeni Rocket TFC lansmanının ardından ortaya tamamen yeni bir Rocket ailesinin de geleceği söylentiler arasında.

2019’un sonlarında seri üretim bir Rocket 3 modelinin ortaya çıkmasını bekleyin, muhtemelen EICMA 2019’da.

Triumph Rocket 3 TFC Fotoğraf Galerisi

[ngg src=”galleries” ids=”7″ display=”basic_imagebrowser”]

Bunları da sevebilirsiniz

Yorum yap