Yeni Showa EERA Heightflex Süspansiyon ile sele yüksekliğine kesin çözüm!

Japon süspansiyon üreticisi Showa, motosikletinizin sele yüksekliğini otomatik olarak azaltabilen yeni EERA Heightflex süspansiyon sistemini tanıttı. 

EICMA’da tanıtılan elektronik EERA Heightflex süspansiyon sistemi, Honda’nın Africa Twin modeline takılarak kullanıcı deneyimine sunulmuş. Showa bu süspansiyon modeliyle, motosiklete bindiğinizde bacaklarınızı dikey olarak hareket ettirmenizi kolaylaştıracak. Sele yüksekliği ayarlanabilir olan süspansiyonlar, piyasa için yeni bir gelişme değildir. SHC’li eski Suzuki DR350, şasiyi hidrolik olarak indirebiliyordu ve elbette Ducati’nin skyhook süspansiyon sistemi, bir düğmeye basılarak süspansiyon yüksekliğini değiştirebiliyor.

Elektronik olarak kontrol edilen Showa EERA Heightflex süspansiyon, şasiyi yük durumuna göre ayarlayan otomatik bir seviye kontrolü sağlamakla kalmaz, aynı zamanda motosiklet durduğunda otomatik olarak azaltabilir. Showa’ya göre bu sistem: “Hareket sırasında, motosikletin optimum yüksekliğinin korunması gerektiğinde, elektronik olarak kontrol edilen hidrolik valf, hidrolik silindiri sabit bir konumda tutmak için devreye sokulur ve devreden çıkarılır. Bu sistem, sürücünün ayakları yere ulaşmadan hemen önce, bir saniyede konum alacak şekilde tasarlanmıştır. Normal bir şekilde yol almaya başladıktan sonra yükseklik standart seviyesine gelir.”

Showa bu süspansiyon modelinin ne zaman satışa sunulacağı ve üreticilerin yeni motosiklet modellerinde ne zaman görüleceği hakkında herhangi bir resmi açıklamada bulunmadı. Ancak sistemin çok uzak olmayan bir gelecekte Adventure motosikletlerinde görünmeye başlaması beklenebilir. Tabii ki bir de fiyatı var.

Bunları da sevebilirsiniz

Yorum yap