Yeni bir MV Agusta Turismo Veloce 800 geliyor

MV Agusta Turismo Veloce 800

MV Agusta’nın patronu Giovanni Castiglioni, firmanın kısa bir süre önce Turismo Veloce 800’ün yeni bir versiyonunu çıkaracağını açıkladı. “Yenilikçi bir kavrama sistemi”  Turismo Veloce 800’ün sahip olacağı yeniliklerden olacak.

Mevcut Turismo modelinin iyi bir debriyaj sistemi var ama MV Agusta motor frenlemesini daha iyi kontrol eden yeni bir kayma ve kavrama debriyajı ekleyecek. Motor yükü altında debriyaj plakalarının sıkılmasını arttıracak, daha hafif debriyaj yaylarına ve daha hafif bir manivela hissine sahip olacak. 

Rekluse tarafından yapılan otomatik kavrama, yeni model her MV’de standart olarak gelebilir. Yeni sistem devir sayısındaki artış ve azalma ile otomatik olarak devreye girecek. Ayrıca, Veloce’un 110 hp gücünden 125 hp’ye bir güç artışıyla motorun yenilenmesi bekleniyor.

Şu anki modelde, Bosch’un arkadan çekişli sistemine sahip ABS’si olan ABS 9+ sistemi var ama MV’nin güncellenmiş modele de yeni bir viraj ABS sistemi eklemesi bekleniyor. Mevcut modelde ayrıca tam renkli bir TFT ekran ve Bluetooth bağlantısı var.

Bunları da sevebilirsiniz