Yeni Aprilia RS660 Supersport konsepti Eicma’da ortaya çıktı!

Aprilia RS660 konsepti şimdilik geliştirme aşamasında ama yakın zamanda üretim modeli ile gelecek.

Aprilia, RS660’ın motorunun mevcut RSV4 1100 motorunun yarısından elde edildiğini açıklamış. Motor, paralel çift silindirli bir yapıya sahip. Konsept modelini incelediğimizde, kırmızı renkle boyanmış motor bloğunu, Brembo frenleri ve Öhlins süspansiyonları görebilirsiniz. Bu demek oluyor ki, RS660 premium bir Supersport olarak gelecek. Ayrıca özenle tasarlanmış karbon fiber parçalarda can alıcı gözüküyor. Özellikle RSV4 serisine benzeyen kuyruğun tasarımı tam oturmuş. 

Konsept RS660’da bir de RSV4 Factory’de bulunan kanatçıklar var. Yeni Panigale V4R’da da mevcut olan kanatçık modası, bu ara popülerliğini sürdürüyor. 

Supersports motosikletlerdeki, çeşitliliğin giderek azalmasını son birkaç yıldır görüyoruz. Honda’nın CBR600RR’ı, Suzuki’nin GSX-R600’ü ve Triumph’ın Daytona 675’i, henüz bir geri dönüş yaşamadı. Sadece Yamaha ve Kawasaki piyasayı canlı tutmaya çalışıyor. 

Aprilia’nın bu hareketi ile belki 2019’da Supersport pazarında büyük geri dönüş yaşayabiliriz. Aprilia, RS660’ı üretime alırsa, yeniden rekabetçi bir ortam oluşacak.

Aprilia RS660 konsept fotoğraf galerisi

Bunları da sevebilirsiniz

Yorum yap