Yamalube Yamaha Rally Takımı Dakar 2019’a Hazır!

2019 Dakar Rallisi’nin başlamasına saatler kala Yamalube Yamaha Rally takımı yenilenmiş WR450F Rally ile tozu dumana katmaya hazır.

Yamaha Racing Basın Bülteni;

Yamaha WR450F Rally motosikletinin yenilenmiş en son sürümünü kullanacak Yamalube Yamaha takımı yarışçıları, son anda katılımı onaylanan Franco Caimi ile birlikte 4 yarışçıdan oluşacak;

Adrien Van Beveren, Xavier de Soultrait, Franco Caimi ve Rodney Faggotter’dan oluşan dört kişilik bir kadro.

2019 için önemli güncellemeler alan WR450F Rally, daha fazla performans için gözden geçirilmiş bir motor konfigürasyonu ve güncellenmiş bir süspansiyon sistemi sunan yepyeni bir ralli motosikleti oldu.

2018 Dakar’ın önemli isimlerinden biri olan Adrien Van Beveren, Peru’da neler yapabileceğini göstermeye hazır. 2019 Yamaha Dakar takımının bir diğer üyesi Xavier de Soultrait, 2018 yılında WR450F Ralli motosikleti ile binlerce kilometre yol kat etmişti. Xavier, kariyerinin beşinci Dakar Rallisi’ne katılacağı için heyecanlı.

Yamalube Yamaha Rally takımı, Franco Caimi ve Rodney Faggotter ile daha da güçlendi. Ekim ayında yaralı bacağına yapılan ameliyata rağmen yarışa katılmak için mümkün olan her şeyi yapan Caimi, bu seneki Dakar’da hızını ve sürüşünü kademeli olarak iyileştirmeyi hedefliyor. Faggotter’a gelince, deneyimli ralli yarışçısı Peru’da Yamalube Yamaha Rally takımı için önemli bir rol oynuyor.

7 Ocak Pazartesi günü Lima’dan başlayacak 2019 Dakar Rallisi, Güney Amerika ülkesi kumlarında 5.000 kilometre uzunluğunda bir ralli olacak. Yarışta 10 zorlu etap var ve tüm yarışçılar 17 Ocak’taki büyük final için Lima’ya doğru sürecekler.

Fotoğraf Galerisi

Bunları da sevebilirsiniz

Yorum yap