Yamaha’dan Yeni Bir Hamle!

Tricity ile başlayan, üç tekerlek sevdasını Niken ile büyüten Yamaha, yeni bir yatırım ile bunu daha da geliştirecek gibi görünüyor.

Yamaha, 2001 yılında kurulmuş olan Norveç’li Brudeli firmasından, Leanster 654L ve 625L modellerinin tüm haklarını satın aldı.

İlk modelini 2005 yılında Eicma’da tanıtan firma, bir KTM 690 SMC motoruyla çalışan 654 Leanster’ı üretti. Tıpkı Niken gibi , arkasında tek bir tekerlek var ve önde de 45 derecelik açıya kadar yatabilen iki adet tekerleği bulunuyor. Brudeli’de, 2 çift çatalı bulunan Niken’in aksine, 2 adet süspansiyona bağlı ön dingil kullanılmış.

Brudeli Tech Holding A.Ş.’nin sahibi Geir Brudeli; “Yamaha’nın Norveç’te geliştirmeye başladığımız bu teknolojiyi satın almaya karar vermesini inanılmaz bir onur olarak görüyorum” şeklinde açıklamada bulundu. Ve “Yamaha’nın profesyonelliğini, bilgisini ve tutkusunu bilmek, gelecekteki ürünlerini beklerken çok heyecanlı olacak” dedi.

Yamaha’nın yaptığı bu yatırım ile gelecekteki planlarını az çok kestirebiliyoruz. Merak ettiğimiz şey, diğer markalarında bu teknolojinin bir parçası olup olmayacağı. 

 

 

 

Bunları da sevebilirsiniz

Yorum yap