Yamaha Türkiye ve Kenan Sofuoğlu Yarış Okulu Açıyor!

Yamaha Motor Türkiye, milli sporcumuz Kenan Sofuoğlu’yla birlikte yarış okulu açıyor. Yamaha Türkiye’nin 2019 yılı için plan ve projelerini açıkladığı dünkü basın lansmanında yarışçı olmak isteyen gençler için de çok önemli bir proje başlatıldı.

Yamaha Türkiye , Kenan Sofuoğlu işbirliği

Yamaha, Dünya Supersport Şampiyonu Kenan Sofuoğlu ile “Spora Gönül Ver Projesi” kapsamında KNN54 & Yamaha Yarış Okulu’unda yarış eğitimlerine başlıyor. Proje kapsamında yarışa gönül veren 13-16 yaş aralığındaki gençler, milli sporcumuz Kenan Sofuoğlu gözetiminde eğitim alıp, geleceğin ünlü yarışçıları arasına girmek için ilk adımlarını atacaklar. Yamaha YZF-R25 ile Kenan Sofuoğlu’ndan pist eğitimi alarak, süreci başarıyla tamamlayan yetenekler, Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından düzenlenen yarışlara katılma hakkı kazanacaklar. Aynı zamanda yarışlarda derece alan gençler Yamaha’nın dünya genelinde on-road ve off-road sürüş eğitim programı bLU cRU nun düzenlediği ‘R3 bLU cRU Challenge’da yarışma hakkı elde edecekler. Bir sonraki adımdaki hedefleri ise Superbike WorldSSP 300 olacak.

Yamaha Türkiye ve Kenan Sofuoğlu arasında gerçekleşen bu güzel projenin ne zaman başlayacağı hakkından henüz net bir tarih yok. Gelişmeleri sizler için takip ediyoruz. Anınd haberdar olmak için Motorcuengin.com sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz…

Kaynak: CNNTürk

Bunları da sevebilirsiniz

Yorum yap