Yamaha Ténéré 700 üretime bir adım daha yaklaştı!

Yamaha’nın en çok beklenilen modeli Ténéré 700

Yamaha Tènèrè 700’ün gelişi için uzun bir bekleyiş oldu. Şimdiki haber bu bekleyişin neredeyse bittiğini gösteriyor. Dakar Rallisinden ilham alan hafif macera motosikleti Tènèrè 700, Avustralya’da görüldü.

İlk Eicma’da sunulan T7 konsepti, Japon üreticinin bir sonraki Eicma 2017’de daha da agresif Ténéré 700 World Raid prototipini piyasaya sürmesiyle büyük bekleyiş başladı. Dünya çapında birçok macera tutkunu bu motosikleti bekliyor.

Ténéré 700, aynı kapasiteye sahip ve kullanımı kolay Yamaha MT-07 ile aynı 689 cc, iki silindirli çapraz motor kullanmaktadır. Orijinal Yamaha XT600 ve ilk Tenere XT660 gibi, yeni Tenere 700’ün de, tipik macera sürüşünden daha etkili off-road yeteneğine sahip olduğu söyleniyor. Yeni Ténéré 700, T7 Concept’in uzun ince çizgisini kullanmaya devam ediyor. Yeni Tenere 700’ün daha geniş bir sürücü yelpazesine erişmesine yardımcı olmak için daha düşük bir sele yüksekliğiyle gelmesi bekleniyor.

Çelik şasi, hem otoyol, hem de arazide yol tutuşunu optimize etmek için yeniden tasarlandı. T7, ön taraftaki ters çatallar ve arkadaki bir monoshock ile birlikte, off-road makineleri için mevcut mühendislik trendlerini yansıtıyor. Yan panelleri, ön çamurluğu ve tek parça arka kuyruğu karbon fiberden üretilirken, ön far paneli Yamaha Paris-Dakar makinelerine benzer dört LED’li bir projektör farına sahip.

Yamaha Tenere 700 World Raid ilk defa Avustralya’da test edildi. Yamaha, dünya turunda Tenere 700’ü yanına alarak, Amerika, Avustralya, Afrika ve Avrupa’daki Yamaha hayranlarına yakın ve kişisel bir test sürüşü fırsatı veriyor.

Bunları da sevebilirsiniz