Yamaha Tenere 700 Satışa Sunuldu! Fiyatı ve Daha Fazlası

Yamaha Tenere 700 ne zaman Türkiye’ye gelecek? Ne zaman satışa sunulacak? Fiyatı ne olacak diye internette kesin bir bilgi aramayı artık bırakabilirsiniz. Çünkü, Yamaha Motor Türkiye tüm resmi bilgileri 27 Mart 2019 itibariyle paylaştı.

Öncelikle bizim yaptığımız bir yanlışı düzeltelim. Biliyorsunuz ki, yeni Yamaha Tenere 700 online ön sipariş sistemiyle satışa sunuldu. Bu arada Tenere 700’ün fiyatı 64.950 TL olarak belirlendi. Biz, Tenere 700’ün Temmuz ayında sahiplerine teslim edileceğini sanıyorduk ki, bu bilgi şu şekildeymiş: 27 Mart’ta başlatılan online ön sipariş, 31 Temmuz 2019 Çarşamba günü saat 00:00:00’te sona erecek. Yani, eğer online sipariş ile bu tarihler arasında Tenere 700 satın aldıysanız, motosikletiniz size bayinizin bildireceği bir tarihte teslim edilecek.

Yamaha Tenere 700 online sipariş dönemi sonrasında bayilere ne zaman gelecek? Eylül 2019’dan itibaren Avrupa’daki bayilerde 9,699 € standart fiyatıyla satışına başlanacak. Türkiye’deki Yamaha bayilerine de Eylül ayı itibariyle geleceğini söyleyebiliriz. Çünkü Yamaha Türkiye, Avrupa ile eşzamanlı olarak çalışıyor. Tenere 700 A2 ehliyet sahipleri için 35kW versiyonuyla da satışa sunulacak. Tabii ki 64.950 TL olarak açıklanan ön satış fiyatının Eylül ayında bayilere gelmesiyle değişmesini bekleyebiliriz. Satın almak isteyenler, bu ön sipariş fırsatını kaçırmamalı. 

Yamaha Tenere 700 Ön Sipariş ile Satın Alma Nasıl Yapılır?

  1. Ténéré 700’inizi ayırtına tıklayın ve kayıt formunu kişisel bilgilerinizle doldurun. Tercih ettiğiniz bayiyi seçin ve geçerli kutucukları işaretleyin. Daha sonra formu gönderin.
  2. Kaydınızı aldığımızı onaylayan bir e-posta alacaksınız. Ayrıca Ténéré 700’in mevcut olması durumunda geçici tahsis onayı e-postası alacaksınız.
  3. Geçici tahsis onayı e-postasının çıktısını alın.
  4. Satın alma isteğinizi onaylamak ve satın alma işlemini sonuçlandırmak için 14 gün içinde tercih ettiğiniz Yamaha bayisini ziyaret edin.
  5. Özel Ténéré 700’iniz için tahmini teslim süresi bayiniz tarafından onaylanacaktır.

Tenere 700 ön sipariş vermek ve daha fazla bilgi edinmek için şu adrese gidin; https://tenere700.yamaha-motor.eu/tr-TR/registration

Bunları da sevebilirsiniz

Yorum yap