Yamaha Niken üç tekerlek sistemi nasıl çalışır? [video]

Yamaha Niken Leaning Multi Wheel (LMW) sistemi nasıl çalışıyor?

Yamaha Niken için, 2018 yılının en ilgi çeken motosikleti olduğunu (sizce de öyle değil mi?) herkes söylüyordu. Bu yılki EICMA gösterisinde Ducati Panigale V4 gibi, fuara gidenlerin tüm ilgisini üzerine çekmeyi başaran Niken’in 3 tekerlek sisteminin nasıl çalıştığını Yamaha bir video ile göstermiş.

Yamaha Niken

Niken’de yapılan iş, Yamaha’nın eğik duran çoklu tekerlek sistemi, (LMW) olarak tanımladığı bir sistemdir. Bu üç tekerlekli sistem, geleneksel bir motosiklet gibi istikrar vaat ediyor.

Yeni Niken’e bir göz attığınızda, Yamaha mühendislerinin planlandığı çalışmanın, ne derece büyük bir meşgul olduğunu görebilirsiniz. Zarif bir tasarım, sadece bu da değil. Niken hala mühendislik açısından çok büyüleyici.

Neyse ki Yamaha, Niken’in yalın olmasını, yönlendirilmesini ve motosiklet gibi hareket etmesini sağlayan tüm teknolojiyi daha açık bir şekilde açıklamak için zaman ayırdı. Bu arada önümüzdeki yıllarda Yamaha’dan daha fazla LMW sistemine sahip motosikletler bekleyin.

Ama bir şey kesin, Japon markaları powersports endüstrisini yeniden tanımlamak için, yeni yollar arıyor ve Niken gibi araçlar da bir işaret olabilir. Zaman gösterecek, o zamana kadar, burada Yamaha’nın Niken çalışmasını nasıl yaptığı hakkında biraz daha bilgi var.

Bunları da sevebilirsiniz