Yamaha Motor Türkiye 2019 Yılı İçin Planlarını Açıkladı

Yamaha Motor Türkiye, bugün 2019 modelleri için bir basın lansmanı düzenledi. Lansmanda, 2019 yılında Türkiye’de satışa çıkacak modellerinin yanı sıra, markanın bu yıl gerçekleştirmeyi planladığı yeni projeler de açıklandı.

Sözcü.com.tr’nin haberine göre, Yamaha Motor Türkiye, 2019 yılında zengin model ve sınırsız kişiselleştirme olanağı sağlayan aksesuar çeşitliliğinin yanı sıra, ikinci el ve Yamaha Kasko gibi özel hizmetleriyle, müşteri odaklı hizmetlere geçmeyi planlıyor.

Yamaha Motor Türkiye Genel Müdürü Bora Berker Cansever “2019’da da yeni hizmet yatırımlarımız ve sektörün gelişmesine destek olacak önemli projelerimiz hayata geçecek. Yeni modellerin yanı sıra, bayi standartları ve müşterilerimize sunduğumuz satış sonrası hizmetlere yönelik dönüşümümüzü tamamlayacağız. 2019 yılında yeni ve daha tüketici odaklı, global ve yerel projeler ile sektörde fark yaratmaya devam edeceğiz. 2019 yılı bizim için müşteri odaklı hizmet ve interaktif iletişimin öne çıkacağı, yeni kullanıcılar ile sektörü büyütecek projelerin hayata geçeceği bir yıl olacak. Bayilerde ikinci el satış hizmetlerimizle hem bayi hareketini artıracağız hem de sektörde yeni bir ivme yaratarak, Yamaha onaylı, güvenli ve garantili motosikletlere erişimi kolaylaştırarak kurumsal bir çatı oluşturacağız. Ayrıca Yamaha Kasko hizmetimizle, Yamaha müşterilerine daha esnek koşullarda, daha avantajlı kasko opsiyonu sunacağız” dedi.

2018 yılında 10 bin adetlik satışla hedeflediğimiz satış rakamlarına ulaştık diyen Yamaha Motor Türkiye Satış ve Pazarlama Müdürü Ersin Şeker “Yamaha MotorTürkiye olarak Yamaha’nın toplam Avrupa satışlarında 6. sırada yer alıyoruz. Türkiye genç nüfus yoğunluğu ile potansiyeli yüksek bir pazar. Bu açıdan kampanyalarımız, ürün ve hizmetlerimizle 2019 yılında hedefimiz büyüyerek payımızı arttırmak. Bu yıl ayrıca ATV ve Golf araçları ile pazar dinamiklerini ve trendlerini yakından takip ederek ürün çeşitliliğimizi ve adetlerimizi arttırmayı planlıyoruz.” dedi.

2019 Yılında Ülkemizde Satışa Çıkacak Yeni Yamaha Modelleri

24.907 TL satış fiyatıyla şu an bayilerde olan yeni Yamaha XMAX 250‘nin yanı sıra, XMAX serisinin IRON MAX versiyonu da Mart ayı itibariyle Yamaha bayilerinde yerini alacak.

Yamaha’nın 2019 için önemli düzeyde yenilediği giriş seviyesi R modelleri yeni YZF-R25 ve YZF-R125‘de Türkiye’de satışta olacak. 2018 yılında piyasaya sürülen ve dünya çapında büyük bir sükse yapan 3 tekerlekli motosiklet Niken’in tur versiyonu yeni Niken GT‘de bu yıl satışa sunulacak 2019 Yamaha modelleri arasında. Sport Heritage ailesine bu yıl katılan yeni Yamaha XSR 700 XTribute‘de 2019 Yamaha modellerinden biri. Ayrıca Tracer ve MT serileri 2019 yılında yeni renk şemalarıyla satışa sunulacak.

Yamaha’nın düzenlediği basın lansmanında yeni Tenere 700 modelinin ülkemize gelip gelmeyeceği konusunda henüz bir bilgi paylaşılmadı. Bizim bildiğimiz kadarıyla Tenere 700 2019 yılında Avrupa’da satışa sunulacak. 2020 yılında ise Amerika’da. Tenere 700’ün bu yıl ülkemize gelip gelmeyeceği konusundaki gelişmeleri takip ediyoruz. Bir bilgi geldiğinde sizlerle paylaşacağız, takipte kalın…

Kaynak: Sözcü.com.tr 

Bunları da sevebilirsiniz

Yorum yap