Yamaha MotoGP ve Monster Energy 2019’dan sonra beraber çalışacak

Enerji içeceği devi, gelecek sezondan itibaren Yamaha MotoGP takımının ana sponsoru olacak.

Yamaha Motor Co. Ltd., Monster Energy Company’nin, 2019 MotoGP Dünya Şampiyonası sezonunun başlangıcından itibaren Yamaha MotoGP Takımının Ana Sponsoru olacağını duyurdu.

Ana sponsorluk, iki şirket arasındaki uzun süredir devam eden işbirliğini daha da güçlendirmektedir. Monster Energy, 2013’ten beri Resmi Ekip Sponsoru olmuştur. 

Motor sporları severler, MotoGP yarışları için ikonik Monster Energy markasını sabırsızlıkla bekleyecektir. Valentino Rossi ve Maverick Viñales, Monster Energy’yi tulumları, YZR-M1’ler ve tüm Yamaha Takımında öne çıkaracak. Yamaha ve Monster Energy arasındaki işbirliği, Monster Energy Supercross, AMA Motocross, MotoAmerica SuperBike ve SuperSport, FIM Motocross Dünya Şampiyonası ve Suzuka 8 yarışları gibi birçok Yamaha motosikletinde dünyaca ünlü “pençe” simgesi ile görüldü. Bu global Monster Energy-Yamaha ittifakı şimdi her iki şirket için daha da büyük önem taşıyacak.

Yamaha Motor Yarışları Genel Müdürü Lin Jarvis, “Monster Energy Company ile Fabrika MotoGP Ekibimizin yeni Ana Sponsoru olarak anlaşmaya vardık. Yeni ortaklık, Monster Energy’ye motosiklet yarış dünyasının zirve organizasyonu olan MotoGP sınıfında daha da güçlü bir varlık sağlayacak.” dedi

Monster Energy’nin Başkanı ve CEO’su Rodney Sacks, “Spor tutkumuzu Valentino Rossi, Maverick Viñales, Jorge Lorenzo, Cal Crutchlow ve Johann Zarco (diğerlerinin yanı sıra) ve daha geniş Yamaha ailesi ile uzun yıllar paylaştık.

Hem yarış pistlerinde hem de ötesinde, dünya çapında milyonlarca MotoGP meraklısına Monster fan deneyimini sağlama konusunda kararlıyız.” dedi

Bunları da sevebilirsiniz