WorldSBK Tayland: Chaz Davies birinci, Toprak Razgatlıoğlu sekizinci oldu.

WorldSBK – Dünya Superbike Şampiyonasının Tayland Buriram turunu Aruba.it Racing takımından Chaz Davies kazandı.

WorldSBK Tayland Buriram yarışı şaşırtıcı sonuçlarla tamamlandı. Chaz Davies, Tayland’ın ikinci yarışını galibiyetle bitirerek, sezonun önündeki diğer pilotları geride bıraktı. 2. yarışa 12. sıradan başlayan Milli sporcumuz Toprak Razgatlıoğlu, güzel bir başlangıç ile birlikte rakiplerini geçmeyi başardı. Yarışın başlarında, öndeki pilotlardan uzaklaşmadan devam eden Toprak, sezonun ikinci yarışını 8. sırada tamamlamış oldu.

Yeni düzenlemeler sürprizlerle devam ediyor; Davies, Kawasaki’nin Buriram Eyaletindeki üst üste kazandığı galibiyetlere son verdi.

Pata Yamaha takımı, Buriram’da Michael van der Mark ve Alex Lowes ile çifte bir podyum yaşadı. Kawasaki 2. yarışta geride kaldı. Tom Sykes motosikletin ön kısmında yaşadığı bir sorun yüzünden yarıştan çekilirken, Rea frenle ilgili bir sorun yaşadığını belirterek dördüncü sırada bitirdi. Takım şefi Pere Riba, “değişen düzenlemeler nedeniyle sadece motor performansında üç ila dört oranında bir kayıp yaşadık” dedi.

Xavi Fores 2. yarışı beşinci sırada tamamlarken, altıncı sıradaki Leon Camier, Honda ile çok iyi bir performans sergiledi. 

Superbike Sonuçları;

Bunları da sevebilirsiniz