WorldSBK, 2019 Sezonunda Üç Yarış Formatına Geçiyor

Dünya Superbike Şampiyonası, (WorldSBK) 2019 sezonunda farklı bir yarış programı ile yarış severleri ekrana kitleyecek.

WorldSBK patronları, cumartesi günü ilk yarış ve pazar günü ikinci yarış ile sürdürdüğü Dünya Süperbike Şampiyonası yarış programını, artık pazar günü yapılan yarışa bir sprint yarışı ekleyerek, 2019 WorldSBK sezonunda yapılan değişikliği resmi olarak duyurdu.

Dünya Superbike Şampiyonası, farklı bir şey yapmalı, yarış severlere diğer motosiklet yarışları şampiyonalarından farklı bir şey vermeliydi. Birçok fikir öne sürüldü, ancak hiçbiri işe yaramadı. Superbike sevenlerin sayısı giderek azalıyor ve yarışların popülaritesi kalmamıştı. Bu yüzden WSBK yönetimi, hafta sonlarında yarışları izleyen yarış severleri şampiyonaya bağlayacağını düşündüğü ‘üç yarış’ formatını açıkladı.

Yeni yarış formatına göre; İlk yarış, her zamanki gibi cumartesi öğleden sonra yapılacak ve grid Superpole sonuçlarına göre belirlenecek. Pazar günü ise daha az tur ile, sprint yarışı yapılacak ve sprint yarışının sonucuna göre, eskiden 2. yarış olan, son yarışın gridi belirlenecek. WorldSBK Genel Müdürü Daniel Carrera;

“2019 için WorldSBK formatına üçüncü bir ‘sprint yarışı’ getirmek, uzun zamandır planladığımız bir şeydi. World Superbike severlere yıl boyunca heyecan verici yarışlar getirmeye kararlıyız ve bir sprint yarışının eklenmesinin WorldSBK’a iyi bir deneyim sağlayacağını düşünüyoruz. Son düzenlemeler üzerinde çalışmaya devam ediyoruz ve yakında daha fazla ayrıntıyı açıklayacağız.” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Yorum yap