Valentino Rossi, Yamaha ile İki Yıllık Sözleşme İmzaladı

Valentino Rossi, 2020’ye kadar Yamaha ile yarışacak.

Valentino Rossi, MotoGP’ye Movistar Yamaha takımı ile devam ediyor. 39 yaşındaki Rossi, dün Katar’da Yamaha ile birlikte 2020’ye kadar yarışacağını açıkladı. Valentino Rossi’den, konu ile ilgili açıklamanın yapılması uzun süredir bekleniyordu.

Rossi’nin MotoGP‘ye devam edip etmeyeceği merak konusuydu. Ortada dolaşan söylentiler, Sepang testlerinden bu yana padokun dedikodusu haline geldi.

Rossi, “Yamaha ile yaptığımız son sözleşmeyi Mart 2016’da imzalamıştık. Bu yaştaki bir MotoGP sürücüsü olarak son sözleşmem olup olmayacağını çok düşündüm. O zamandan bu yana nasıl bir karar vereceğimi bilemiyordum ve kalmaya karar verdim.”

“Son iki yılda, devam etmek istediğimin sonucuna vardım çünkü, bir MotoGP sürücüsü olmak ve M1’i sürmek beni iyi hissettiriyor.” “Silvano, Matteo ve tüm mekanikerlerim ile çalışmaya ve tüm Japon mühendisleri Tsuji-san’la ve Tsuya-san’ın hepsiyle birlikte çalışma fırsatına sahip olmak bir zevktir, mutluyum.”

“Özellikle bana güvendiği için Yamaha, Lin Jarvis ve Maio Meregalli’ye teşekkür etmek istiyorum, çünkü zor bir durum 40 yaşına kadar yarışçı olmak. Zor olacağını biliyorum, çok çalışmam ve daha çok çaba göstermem gerektiriyor ama hazırım, motivasyonum eksik değil, bu yüzden iki yıl daha imzaladım.” dedi

Bunları da sevebilirsiniz