TVS Zeppelin cruiser ortaya çıktı!

Hindistan auto expo 2018 fuarında ortaya çıkan Zeppelin, TVS‘nin 220 cc motor hacimli yeni cruiser modeli.

Henüz konsept olarak tanıtılmasına rağmen insanlarda büyük heyecan uyandıran Zeppelin‘de yok yok. TVS‘nin böyle bir model çıkaracağını açıkçası bizde tahmin edemedik. En son Apache modeliyle haber yaptığımız Hintli marka, şimdi de cruiser modeli ile karşımızda.

TVS Zeppelin, şimdiye kadar gördüğümüz her cruiser’den farklı olarak, performans odaklı bir motosiklet. Ham metal görünümlü ve sportif çizgiler taşıyan Zeppelin, 220cc’lik bir motora sahip. Ayrıca TVS’nin patentli Entegre Starter Jeneratörü ile birleşmiş. Jeneratör, arttırılmış bir destek vererek motosikletin daha hızlı kalkış yapmasını bir e-boost seçeneği ile birlikte sunuyor.

Model, 48V Li-ION pil ile A 1200W’luk jeneratör yardımcı motora sahip. Yeni nesil uzun yol seven sürücüyü hedef alan TVS Zeppelin, rustik kahverengi tonlarında ve mat siyah rengiyle metal gövdeli bir cruiser. Ters ön çatalları, kompakt bir kafa lambasıyla birleşmiş. TVS Zeppelin’in oturuş pozisyonu biraz agresif.

Zeppelin, 41 mm USD çatallar çift kanallı Anti-Kilit Fren Sistemi (ABS) ve monoshock süspansiyon, kayış aktarmalı, ayrıca modelde üstün bir frenleme performansına ek olarak dinamik bir viraj alma yeteneği ön görülüyor. LED aydınlatma sistemi, akıllı Bio anahtar, elektronik hız ölçer, çevrim içi bağlanabilirlik gibi en yeni özelliklerle donatılmış. Sürüş maceralarını hareket halindeyken yakalamak için entegre bir HD Action kamera da barındırıyor.

 

Bunları da sevebilirsiniz