Triumph Speed ​​Twin geri döndü! İlk bakış

Efsanevi Triumph Speed ​​TwinTriumph’un 1200cc Bonneville serisinin en yeni üyesi olarak geri döndü. Yeni 2019 Triumph Speed Twin’e, Thruxton’un performansı ve Bonneville T120’nin konforlu sürüş pozisyonu eklendi.

Orijinal ilk Speed ​​Twin, 1938’de piyasaya sürülmüştü, İngiliz markasının 1200cc paralel çift silindirli motoru, efsaneyi yeniden oluşturmaya yardımcı oldu. 2019 Triumph Speed Twin, eski efsanevi modele göre daha modern ve yüksek performanslı bir roadster olarak yeniden sokaklarda olacak. 

Yeni Triumph Speed Twin, Thruxton R ile benzer ayarlı 1200cc 8-valf paralel-Twin Bonneville motorunun yüksek güçlü versiyonuna sahip. Triumph, Speed ​​Twin için yeni bir magnezyum kam kapağı ve optimize edilmiş motor eklemiş. Thruxton’un motoruna göre 5,5 kiloluk bir ağırlık tasarrufu sağlanan Speed Twin, 6750 rpm’de 96 bg güç ve 4950 rpm’de 112.5 Nm tork üretiyor. Ayrıca Speed Twin’deki ride-by-wire gaz kelebeği, üç sürüş modu sunuyor: Spor, Yol ve Yağmur. Her mod, özel bir gaz kelebeği haritası ve çekiş kontrolü ayarlarına sahiptir.

Speed ​​Twin’de Thruxton R’ın şasisi de kullanılmış, ancak konik gidonu ve gidon yükselticileri ile daha dik bir sürüş pozisyonu sağlıyor. Aynı zamanda süspansiyonlarda Thruxton’a benziyor. Önde, her ikisi de 4.7 inçlik bir seyahat sunan 41 mm’lik kartuş çatallar ve arkada ise ayarlanabilir ön yük sağlayan çift şoklarla donatılmış.

Speed Twin’nin, önde bir çift 305mm disklerle çevrelenmiş Brembo dört pistonlu kaliperleri bulunuyor. Triumph garip bir şekilde, 220mm arka diski kavrayan iki pistonlu kaliper için Nissin’i tercih etmiş. Modelde ABS standart donanım olarak geliyor. Lastik olarak Pirelli’nin Rosso Corsa 3 modeli kullanılmış.

Modelde bulunan ikili dairesel gösterge panelinde, sürüş modunu, vitesi, yakıt seviyesini, hızı ve daha fazla bilgiyi gösteren küçük dijital ekranlar var. Ekranlar, isteğe bağlı takılan lastik basıncı izleme sistemi ve elcik ısıtmalar için de bilgi gösteriyor. Diğer özellikler arasında 14.3 litrelik yakıt tankı, USB şarj soketi, bar-end aynalar, fırçalanmış alüminyum ön ve arka çamurluklar, Speed ​​Twin badging yan paneller bulunmaktadır.

2019 Triumph Speed Twin, üç renk seçeneğinde satışa sunulacak: Jet Black, Silver ice ve Storm Gray veya Korosi Red ve Storm Gray.

2019 Triumph Speed ​​Twin Özellikleri

2019 Triumph Speed ​​Twin Fotoğraf Galerisi

Bunları da sevebilirsiniz

Yorum yap