Triumph Elektrikli Motosiklet Üretimi İçin Çalışmalara Başladı!

İngiliz motosiklet üreticisi Triumph, İngiliz ileri mühendislik firması Williams Advanced Engineering de dahil olmak üzere, İngiltere’deki diğer bazı mühendislik firmalarıyla işbirliğiyle yürüteceği elektrikli motosiklet projesi Triumph TE-1’i açıkladı.

TE-1 adlı proje, yeni nesil Triumph elektrikli motosikletlerine güç sağlayacak, hafif ve kompakt bir bataryayla çalışan motor üniteleri geliştirilecek. Triumph birçok markanın içinde bulunduğu bu proje ile, önümüzdeki iki yıl içerisinde kendi elektrikli güç aktarma sistemini oluşturmayı hedefliyor.

TE-1 projesi, bir elektrikli motosiklet modeli gibi görünse de, Triumph, MCN’ye, bu projenin amacı tek model inşa etmek değil, şu anda elektrikli motosikletlerin gelişimini engelleyen pil teknolojisi, motorlar ve üretim kısıtlamalarına odaklandığını açıklamış. Bu projede, F1’de oldukça köklü bir mirasa sahip olan Williams şirketinin teknoloji uzmanlığı var olacak. Diğer ortaklar arasında motor ve invertör uzmanı Integral Powertrain şirketi, projeye fon sağlamak için Innovate UK kuruluşu ve Warwick Üniversitesi’nden elektrik uzmanları da var.

Triumph CEO’su Nick Bloor: “Bu yeni işbirliği, Triumph ve ortaklarının, motosikletlerin elektrifikasyonunu sağlayacak teknolojide lider olmaları için heyecan verici bir fırsat teşkil ediyor. Proje Triumph TE-1, elektrikli motosiklet stratejimizin bir parçası olup, sürücülerin kullanım, performans ve kullanıla bilirliğin mükemmel dengesi olan Triumph’tan ne beklediklerini ve beklentilerini yerine getirmeye odaklanmıştır.” dedi.

Williams Advanced Engineering Genel Müdürü Craig Wilson: “Williams Advanced Engineering ekibi, ulaşımın elektrifikasyonu konusundaki uzmanlığımızı ortaklarımızla birlikte uygulamayı dört gözle bekliyor. Williams uzun zamandır dünyaca ünlü elektrikli araçlara güç verdi ve bu bilgiyi iki tekerleğe aktarmak bizim için önemli bir adım olacak.”dedi.

Triumph TE-1 elektrikli motosiklet projesinde kim ne yapacak?

  • Triumph, tasarım, montaj uzmanlığı ve üretim altyapısı ile projeye liderlik edecek.
  • Williams Advanced Engineering, hafif akü tasarımına ve motosikletin ana kablo sistemine odaklanacak.
  • Integral Powertrain Ltd’nin e-Sürücü Bölümü, tek bir kasada muhafaza edilecek olan elektrik motoruna ve invertöre bakacak.
  • WMG, Warwick Üniversitesi, gelecekteki pazar gereksinimlerini simüle ederek projeyi Ar-Ge’den bitmiş bir ürüne çıkarmak için gereken inovasyona öncülük edecek.
  • Innovate İngiltere, İngiltere’yi elektrikli araç teknolojisinde pazar lideri yapmak amacıyla ortakları destekleyecek ve Hükumet adına fon sağlayacak.

Bunları da sevebilirsiniz

Yorum yap