TMF Başkanı Bekir Yunus Uçar “Motosikletlere ÖTV ödemek istemiyoruz”

TMF Mali Genel Kurul Ankara’da Yapıldı.

TMF Başkanı Bekir Yunus Uçar, “sportif amaçlı motosikletlerde ÖTV muafiyeti olması konusunda Sayın Bakanımız ile sözlü mutabakata vardık.” Dedi.

Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) Mali Genel Kurulu, Ankara’da yapıldı. Büyükhanlı Park Otel’de 89 delegenin katılımıyla gerçekleşen genel kurulun divan başkanlığını Mahmut Nedim Akülke yaptı. Genel kurulda federasyonun faaliyet ve denetim raporları oy birliğiyle ibra edilirken, 2019 ve 2020 yılı bütçe tasarıları da yine oy birliğiyle kabul edildi.

 TMF Başkanı Bekir Yunus Uçar, genel kurula hitaben yaptığı konuşmada; 

“Genel kurul toplantıları; görüşlerimizi, düşüncelerimizi, eleştirilerimizi dile getirmek ve bir araya gelmek açısından Motosiklet Federasyonu ailemiz için çok önemli. Her sene bu amaçla istişare toplantısı da yapmaya çalışıyoruz. Hayırlı, uğurlu, bereketli bir toplantı olmasını diliyorum. Türkiye Motosiklet Federasyonu Türkiye’nin içinde bulunduğu gündeme paralel olan bir Federasyon. Çok genç ve gelişmekte olan bir Federasyonuz.

Dünya’daki Motosiklet Federasyonlarının geçmişi yüz yıllık. Biz ise 2003 yılında kurulduk. Bu kısa sürede onlarca dünya, Avrupa, Balkan şampiyonları çıkardık. Bu sene içimizden bir milletvekili çıkardık; Kenan Sofuoğlu. Sporcu olmasının ötesinde zeki, çevik ve centilmek bir insan. Türk bayrağını her zaman sırtında taşımıştır. Bizi TBMM’de temsil edecek.

Camiamıza farklı açılımlar getirmek gayretindeyiz. Bunlardan bazılarını ifade etmek gerekirse sportif amaçlı motosikletlerde ÖTV muafiyeti olması konusunda Sayın Bakanımız ile sözlü mutabakata vardık.

Futbolcunun topuna ÖTV ödemediği, tenisçinin raketine ÖTV ödemediği gibi biz de motosikletmize ÖTV ödemek istemiyoruz. Bu taleplerimizi yinelicez, yenilicez. Eğitmenlik konusunda da son aşamaya geldik. İleri, sportif ve eğitmenlerin yetişmesi için Eğitim Kurulumuz çalışmalarını tamamladı. Kulüplerimizi ve yarışçı sayımızı önümüzdeki sezon da arttırmayı hedefliyoruz. Kulüplerimizi organizasyonlarını renklendirmek adına bulundukları ildeki imkanlarını zorlamaya davet ediyorum.” dedi.

Kaynak: TMF

Bunları da sevebilirsiniz

Yorum yap