Tamamen yeni Suzuki GSX-R300 patentleri

Suzuki patentleri: GSX-R300

Suzuki’nin 2019’da üretim hattına ekleyeceği söylenen sportif ve güçlü GSX-R300 adında bir model üzerinde çalıştığı söylentileri ortaya çıktı. Söylentilerin doğru olduğunu gösteren belgelerde, firmanın tamamen yeni paralel çift silindir bir spor motosiklet için patent başvurusu yaptığı belirtilmiş.

Suzuki’nin halihazırda satışı devam eden GSX250R modeli rakiplerine göre düşük seviyede kalıyor. Patentler, CBR250RR’da Honda tarafından kullanılan motora benzer şekilde, kafes-tipi boru şeklindeki çelik şasiye monte edildiğini gösteriyor. Süspansiyon ve frenlerin çok az görünen detayları olsa da, ana hatta baş aşağı konumlandırılmış çatalları ve tek radyal-montajlı ön fren disk olabilir.

Patent başvurularında, ‘yüksek güç’ ve ‘spor tipi’ model olarak gönderme yapan birkaç ipucu verilmekte. Alışılmadık olan şey, çizimlerin bütünüyle direkt olarak gösterilmesi ve özellikleri gizlemek yerine, yapılacak işlemlerin görünmesidir. Böylece, yeni modelin stilinin nasıl olacağını anlayabiliyoruz.

Söylentiler, GSX-R300’ün 2018’in sonlarında ortaya çıkmaya hazırlandığı belirtiliyor. Bu yıl Suzuki için yenilenme yılı olacak. Aynı zamanda Recursion kavramından çıkan turbo şarjlı çift silindirli bir model ve yenilenmiş bir Hayabusa’da olacak.

Fotoğraflar: bennetts

Bunları da sevebilirsiniz