Suzuki Motor Corp, Hamamatsu Japonya’da yeni bir fabrika açtı

Suzuki’nin yeni üretim tesisi, ne gibi yenilikler getiriyor?

Suzuki Motor Corp, Hamamatsu Japonya’da yeni bir üretim tesisinin kurulduğunu açıkladı. 40 dönüm araziye kurulan yeni fabrika, Hamamatsu’nun Miyakoda bölgesinde bulunuyor.  

Yeni fabrika mühendislik, geliştirme, motor üretimi ve araç montajını tek bir konumda birleştiriyor. Bu yeni fabrika ile birlikte operasyonlar hızlanacak, verimliliği artıracak ve Suzuki’nin Japon yapımı motosiklet modellerinde üretim maliyetlerini azaltacak.

Beş yıllık bir konsolidasyon planının bir parçası olan yeni fabrika, Ryuyo’daki bir mühendislik ve geliştirme tesisinin yerini aldı. Aslen 2014 yılında açıklanan bu beş yıllık konsolidasyon planı tamamlanmak üzere. Daha önce, Suzuki motosikletleri Japonya’da üç lokasyonda geliştirilmiş ve üretilmiştir. Ürün mühendisliği ve geliştirme ekipleri şirketin Ryuyo tesisinde yapılmış. Takatsuka fabrikasında motor üretilmiş ve Toyokawa tesisinde motosiklet montaj hatları varmış. Bu üç tesis şimdi Miyakoda bölgesindeki yeni bir Hamamatsu Fabrikasına taşınacak. 40 dönümden fazla bir alanı kapsayan yaklaşık 700.000 metrekarelik bir tesiste merkezi hale getirilecek. 

Bu yeni tesisin ABD’ye gelen motosikletlerin çoğunu üretmekten sorumlu olacak. Ayrıca Suzuki yeni modellerini bu fabrikada üretecek. Suzuki, Hayabusa için yarı otomatik şanzıman geliştiriyor! Suzuki Katana final üretim çizimleri fabrika tarafından onaylandı. (Süper şarjlı)

SMAI için MC / ATV Satış ve Pazarlama Başkan Yardımcısı Kerry Graeber, “Bu eylem, Suzuki’nin performans ve inovasyon konusunda motosiklete mühendislik ve imalat taahhüdünün altını çiziyor” dedi. “Suzuki Motor of America, Inc. ile birlikte Japonya’daki Suzuki Motor Corporation, Amerikan motosiklet alıcılarının benzersiz ihtiyaçlarını karşılamak için daha da donanımlı olacak.”

Suzuki ayrıca, Roma ve Gürcistan’da bir Arazi Aracı montaj tesisini de işletmektedir. 

Bunları da sevebilirsiniz