Şampiyonlar Yarışa Hazır!

Şampiyonlar Yarışa Hazır, Milli sporcularımız Kenan Sofuoğlu ve Toprak Razgatlıoğlu’nun, 2018 sezonunda kullanacağı motosikletleri yeni renkleriyle tanıtıldı.

Kawasaki Puccetti yarış takımı 2018 sezonunun hazırlıklarını tamamladı. MOTUL FIM Superbike Dünya Şampiyonası öncesi, Kawasaki Puccetti Yarış Ekibi, 2018 modellerini Pazar günü İtalya’da tanıttı. Toprak Razgatlıoğlu, Kenan Sofuoğlu ve Hikari Okubo takım yöneticisi Manuel Puccetti ile birlikte, 2018 yılı FIM Supersport Dünya Şampiyonası ve Dünya Superbike Şampiyonasına hazırlıklarını tamamladı.

Milli sporcumuz Toprak Razgatlıoğlu, bu sezon WorldSBK’da yarışacak. Avrupa Superstock 1000 Şampiyonası ile yükselişe geçen Toprak, geçen sezon şampiyon olamasa da kendini geliştirdi. Kış mevsiminin sezon testlerinde gösterdiği iyi sürelerden sonra, ZX-10RR ile birlikte bu sene birinciliğe doğru sürecek.

Beş kez WorldSSP şampiyonu olan Kenan Sofuoğlu, geçen sezon Fransa’da geçirdiği kazaya rağmen, Katar’da yarışarak ikinciliği ülkemize getirdi. Sofuoğlu’nun 2018 sezonunda aynı kategoride beraber yarışacağı takım arkadaşı, daha önce CIA Landlord Insurance Honda Takımında yarışan Japon sürücü Hikari Okubo olacak.

Takımın Sahibi olan Manuel Puccetti “Dün gece gerçekten harikaydı! Etkinliğe katılan ve katkıda bulunan tüm sponsorlara, takıma ve misafirlere teşekkür etmek istiyorum. Şimdi sadece sezona başlamalıyız, ilk turda Phillip Adası gelecek ve gitmek için sabırsızlanıyoruz! ve takıma verilen büyük destek için tekrar herkese teşekkürler ” dedi.

Sezonun ilk yarışı 23–25 Şubat’ta Avustralya– Phillip Island Grand Prix Circuit’da başlayacak.

Fotoğraflar: Puccetti Racing

Kaynak: World SBK

Bunları da sevebilirsiniz