Red Bull KTM, 2018 MotoGP RC16 motosikletini tanıttı.

Red Bull KTM Factory Racing: 2018’de oturmak için zaman yok!

Red Bull KTM, Bradley Smith ve Pol Espargaro‘nun kullanacağı yeni RC16’yı tanıttı. Bu hafta sonu Katar’da başlayacak 2018 MotoGP şampiyonasının açılış yarışından önce, 2018 RC16 makinelerinin görsel olarak değişmiş versiyonu karşınızda.

Red Bull KTM’in kendi özel hava kuvvetleri, Avusturya’nın Salzburg Havalimanı’ndaki Hanger-7’nin tanıtılırken, ikili geçen yıl ortaya çıkarılan yepyeni makineye görsel olarak çok benzeyen bir motosikleti tanıttı.

Avusturya’lı takım ilk yarıştan önce konuştu;

KTM Motor Sporları Direktörü Pit Beirer: “Bu kadar kısa sürede takımın ve mühendislerimizin başardıkları şey olağanüstü. Ve bu konuda gerçekten mutluyuz” dedi. “Ama hepimiz biliyoruz ki yarışta oturmak için zamanımız yok, bu yüzden yeni sezon için bir adım daha atarak, yeni bir motosiklet sunduk ve sürücülerimiz ile mücadele etmek için sabırsızlanıyoruz.

“Hızımızı koruyacağız, bu bizim DNA’mızda ve tutkumuzda. Yani yavaşlamak için bir sebep yok. Ama eğer MotoGP’deki en iyi adamlardan birkaçı sizde ise, çok fazla şey vermelisiniz… Yarışların ne denli sert olduğu biliyorduk, bu bir sürpriz değil ve biz de meydan okumayı istiyorduk.

Bence şimdi farklı bir seviyedeyiz çünkü, bir yerden başlamak zorundaydık ama şimdi büyük temellere geri dönüyoruz. Şimdi adımları daha mantıklı bir şekilde atabiliriz ve ne yaptığımızı daha iyi biliyoruz.” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz