Pirelli 250cc Motosikletler için Slick Lastik Tasarladı

İtalyan üretici Pirelli, genç kullanıcıların çoğunluk olarak kullandığı 250cc veya 300cc yarış motosikletleri için Slick pist lastiği üretecek.

World Superbike Şampiyonasının resmi lastik sponsoru olan Pirelli, daha genç yarışçıların yarıştığı World SSP 300 şampiyonası için de lastik tedarik ediyordu. İtalyan markası, 300cc sınıfının önemi anlamış olacak ki, sadece pistlerde kullanıma uygun yeni Slick lastik modelini tanıttı. Pirelli’nin küçük hacimli motosikletlere özel lastik üretmeye karar vermesi,  düşündüğünüzde şaşırtıcı değil. Geçen sene World SSP 300 şampiyonu ve resmi motosiklet yarışlarının ilk kadın şampiyonu olan Ana Carrasco’nun elde ettiği bu başarı, Pirelli’nin bu sınıfa girmesine yetmiş.

Pirelli’nin yeni slick lastikleri, bu sınıf için özel boyutlarda üretilecek. Ön lastik 110 / 70-17 ve arka lastik 140 / 70-17 ölçülerinde. Pirelli’ye göre, ön lastik daha iyi kullanım ve kavrama için tasarlandı, arka lastik ise mevcut Diablo Supercorsa lastiği ile aynı hissi verecek.

Pirelli Yol Yarışı Müdürü Oscar Solis;

“Geçtiğimiz birkaç yıl boyunca, 300cc ve 400cc spor motosikletlerin popülaritesi yükselmeye devam ederken, World SSP 300 yarışlarında kullanılan başlangıç seviyesi yarış motosikletlerinin lastik ihtiyacı hep gözümüzün üzerindeydi.

Testlerimiz son derece olumlu sonuçlandı ve genç yarışçıların yarış pistindeki tüm beceri seviyelerini, ihtiyaç ve beklentilerini karşılayacak bir ürün tasarladık.” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Yorum yap