Parmak izi ile Motosiklet çalıştırmak [video]

Motosikleti parmak izi ile çalıştırmak.

Motosikletinizi çalıştırmanın daha kolay bir yolunu mu arıyorsunuz? O zaman bu ateşleme kiti tam size göre. Hollywood aksiyon filmi Mission Impossible 5’deki, BMW M3’de görülen Tom Cruise’un elini cama koymasıyla açılan araç kilit sistemini hatırlıyor musunuz? Emin değilseniz, aşağıdaki videoyu izleyin:

Hindistan’da ortaya çıkan bu moda, Motosiklet sürücüleri arasında büyük bir popülarite kazandı. Nevon parmak izi ile çalışan motosiklet marş kiti, bir anahtara ihtiyaç duymadan motosikletinizi çalıştırma kolaylığı sağlıyor. Kitin kurulumunu yaptıktan sonra, sürücü yalnızca bir parmak izi taramasıyla motosikletini çalıştırıyor. Aynı zamanda birden fazla kullanıcı kaydı da yapabiliyor. Anahtarsız çalıştırmanın kolaylığı dışında, sistem sahibine bir kısa mesaj göndererek aracın izlenmesine izin veriyor. Hırsızlık önleme ve araçta hareketlilik olduğunda, anında bilgi alma sistemi oluşmuş oluyor.

Ateşleme Kitinin Montajı:

Nasıl çalıştığını merak edenler?

Herhangi bir dezavantajı var mı? Motoru çalıştırmaya veya durdurmaya ihtiyacınız olduğunda eldivenlerinizi çıkarmanız gerekecektir. Üstelik, sistem hırsızlığa karşı bir özellik kazanıyor olsa da, gidonu kilitlemek için yine anahtarı kullanmak zorunda kalacaksınız.

Bunları da sevebilirsiniz