Özel kanatlara sahip Aprilia RSV4 RF LE

Aprilia, Kuzey Amerika için 2018 RSV4 RF LE’yi tanıttı.

Şampiyonluklar kazanan V4 superbike’ın süslü ve yeni bir versiyonu, Aprilia RSV4 RF LE Kuzey Amerika’da satışa çıkıyor. Yarış hayranları, çarpıcı ve pahalı replikaları sever misiniz? 

Aprilia RSV4’ün geçmişi, fabrika kategorisinde tek bir model için gelmiş geçmiş en yetenekli ve güçlü süper motosikletlerinden biridir. Bu ikonik V4, 2009’dan günümüze kadar World Superbike şampiyonasında ve FIM CUP Superstock1000 yarışlarında fabrika takımı altında, yedi dünya şampiyonluğu kazanmıştır.

Aprilia, dün yapılan 2018 MotoGP Dünya Şampiyonası sezonunun üçüncü turunda, bu olağanüstü motosikletin RSV4 RF LE versiyonunu, (sadece Kuzey Amerika için satışa çıkacak) sunarak yarışla birlikte kutluyor. 

1000cc 65 ° V4 motor ve 201 HP güç üreten Aprilia RSV4 RF Limited Edition, İtalyan bayrağının üç rengi ve Loria Reggiani’nin 1987 yılında elde ettiği Aprilia AF1 250’nin parlaklığından esinlenen yeni grafiklerle karakterize edilmiş.

Aprilia RSV4 RF Limited Edition, karbon fiberden yapılan aerodinamik spoiler kanatçıklara sahip. Bu kanatlar Aprilia Racing tarafından MotoGP Dünya Şampiyonasında kullanılan RS-GP prototipinden doğrudan geliştirilen ve ilk defa Aprilia RSV4’de mevcut olan teknolojidir.

Bu modelin seçkinliğinin son göstergesi, “Sınırlı Sayıda” logosu ve gidonda yazılı birim numarasıdır. RSV4 RF Limited Edition, Amerika Birleşik Devletleri’nde Mayıs ayı sonlarında 24.499 $ ‘lık bir MSRP ile satışa sunulacak.

Fotoğraflar: asphaltandrubber

Bunları da sevebilirsiniz