Off-road potansiyelli Triumph Scrambler 1200 görüntülendi!

Özel casus çekimler: Triumph Scrambler 1200

Dün kameralara yakalanan Triumph Scrambler 1200’de,  Bobber’a takılan 1200cc’lik yüksek torklu motorun olması bekleniyor. İngiliz üretici, Modern Klasik ürün yelpazesine katılacak yeni bir model üzerinde çalışıyor gibi görünüyor. İngiltere’de çekilen fotoğraflar, Triumph Bonneville’e dayanan egzotik bir scrambler’a benziyor.

Fotoğraftaki Scrambler, off-road lastikleri ve süspansiyonları ile piyasadaki herhangi bir macera motosikletine meydan okumaya hazır gibi görünüyor. Triumph’a bu fotoğrafları göndermişler ama İngiliz üretici sessiz kalmayı tercih etmiş. Fiyat konusundaki tahminleri, sadece arkadaki Ohlins şoklarına ve ön tekerleğe takılan Brembo kaliperlerine bakarak anlayabilirsiniz.

Triumph’ın yeni macera motosikleti, Bonneville ve tüm Modern Classic’in modellerinde kullanılan, sıvı soğutmalı 1200cc çift silindirli motora sahip gibi görünüyor. Kesin olarak bilinmiyor ama, Ducati Scrambler 1100 ve BMW R nineT Scrambler arasında bir model olacak. R nineT 110 hp ve Ducati’nin 86 hp güç ürettiğini göz önüne alırsak, yeni Triumph Scrambler’in 95 hp civarında güç üretmesini beklenebilir.

Casus fotoğraflara daha yakından baktığınızda, bir test motosikleti olmadığını fark edebilirsiniz. Model, arka tarafta bir veri toplama sistemi ile üretim hazır bir birim gibi görünüyor. Üzerindeki grenajları, elcik koruması, yüksekte montajlanmış egzoz ve arka çamurluk gibi çok sayıda hazır parça var.

Triumph’in yeni Scrambler’ını ne zaman tanıtacağı bilinmiyor, ama bu sene Milano gösterisinde tanıtılacağına bahse girebilirsiniz. Son olarak Triumph, sadece 2018’de 17 yeni model piyasaya sürdü.

Fotoğraflar: MCN

Bunları da sevebilirsiniz