MV Agusta ve Pirelli ortaklığıyla: DRAGSTER 800 RR

Pirelli ve MV Agusta arasındaki işbirliği devam ediyor. İki İtalyan şirket bir araya gelirse, ortaya nasıl bir iş çıkacağını az çok tahmin edebilirsiniz. Özel Pirelli tasarımına sahip, sınırlı sayıda üretilecek Dragster 800 RR PIRELLI ile bu durum gerçekleştirildi.

MV Agusta ve Pirelli Design, yeni “Dragster 800 RR PIRELLI” ortak modelini 22 Eylül Cumartesi günü duyurdu. 

Basın Bülteni;

Güçlü, üç silindirli motora sahip bir sokak avcısı nasıl görünmeli?  MV Agusta Dragster 800 RR  bu hayalin geliştirilmesi için temel model olarak alındı. Süper kompakt, agresif ve şaşırtıcı derecede iyi görünümlü, ham güç, teknoloji ve tasarımın mükemmel karışımı “Dragster 800 RR PIRELLI” ile ortaya çıktı. Ağırlık dağılımı, rafine edilmiş şasi ve süspansiyonun yanı sıra benzersiz üç silindirli motor, en zevkli sürüş meraklıları için yaratılan bir makinenin temel özellikleridir.Seçiminize bağlı olarak, sarı veya mavi çizgili renkli kenarlara sahip DIABLO Supercorsa SP lastikleri, özel bir seçenek olarak satın almanız mümkündür.

“Dragster 800 RR PIRELLI”  Pirelli ve MV Agusta arasındaki bir lisans anlaşması sayesinde üretime girecek ve sınırlı sayıda satılacak.

Bunları da sevebilirsiniz