MV Agusta nakit 40 Milyon Avroluk yatırım aldı!

İtalyan üretici MV Agusta 40 milyon Euro’luk ek bir fon aldığını ve önceki mali sıkıntılarını geride bırakarak, son 12 ayda 50 milyon € ‘luk kaynak sağladığını bildirdi.

Sermaye artışıyla birlikte, MV Agusta’daki liderlik yapısında bir değişiklik meydana geliyor ve Giovanni Castiglioni şirketin Başkanı olarak devam ederken, yatırımcı Timur Sardarov şirketin yeni CEO’su ve Yönetim Kurulu Başkanı rolünü üstleniyor.

Bu düzenleme ile, Castiglioni’nin MV Agusta’nın ve ürün serisinin günlük işine odaklanacağı anlamına geliyor. Sardarov ise yeni iş planı dahil, şirketin finansal geleceğine ve büyük resim stratejisine odaklanacak.

MV Agusta, yeni fonların endüstriyel ve ticari planını artıracağını söyledi. MV Agusta için ileriye dönük yeni yol, premium market motosiklet satışı, güçlü bir bayi ağı geliştirmek, mevcut ve gelecekteki MV Agusta motosiklet sahiplerine desteğini arttırmak.

Şirketin yeni projelerinde:

Yeni dört silindirli motosiklet platformunda Brutale 1000 ilk model olacak ve önümüzdeki günlerde EICMA’da tanıtılacak. Daha sonra, dört silindirli motora sahip bir neo-cafe-racer modeli gelecek ve 2021 yılında yeni bir superbike çıkacak.

Giovanni Castiglioni, “MV Agusta son 5 yılda, 3 ila 4 silindir ve pazarının farklı segmentleri arasında ürün hattının genişletilmesinde önemli bir büyüme kaydetti. Artık, müşterilerimize markamızın değerlerini yansıtan benzersiz bir satın alma deneyimi sunan hizmet ve satış ağımızı arttırmaya odaklanmanın zamanı geldi.”

“Finansal açıdan son 24 ay içinde yaptığımız inanılmaz işten gurur duyuyorum. Bu iş, net borç pozisyonumuzu % 60’ın üzerinde azaltmamızı sağladı. Bu sayede MV Agusta’nın sağlam ve istikrarlı bir şirket olmasını sağladık.”

“Timur Sardarov, bu yoğun dönemde yaptığımız harika bir takım çalışmasının sonucudur. Artık MV Agusta’nın güçlü olduğunu ve endüstrideki en gelişmiş ürünleri pazara getirme hedefinde olduğunu söyleyebiliriz” 

“Ben şahsen Timur’a MV Agusta’nın gelecekteki CEO’su olması fikrini sundum ve bu rolü kabul ettiği için çok mutluyum. Vizyonu ve inovasyona odaklanışı, MV Agusta’yı bir üst seviyeye taşıyacak” dedi.

MV Agusta geri döndü!

Kaynak: Asphalt & Rubber

Bunları da sevebilirsiniz

Yorum yap