MV Agusta 2019 için dört yeni modeli piyasaya sürecek

Bunlardan biri F4 superbike’a dayanan çıplak bir motosiklet olacak

Egzotik İtalyan markası MV Agusta, bu yıl gösterilecek yeni 1000cc’lik bir platform üzerinde çalışıyor. MV Agusta’nın CEO’su Giovanni Castiglioni, “Leon Camier’in World Superbike motosikleti gibi ama çıplak” olarak tanımlanan yeni Brutale 1000, İtalyan şirketinin dört silindirli platformunu kullanan üç modelden biri olacak. Yeni binlik Brutale’nin, ilk tanıtımı muhtemelen EICMA’da yapılacak. Castiglioni, “yeni dört silindirli makine Brutale’nin yerine geçecek. 1.000cc olacak ve 200hp’nin üzerinde güç üretecek” dedi

Yeni Brutale 800RR’nin piyasaya sürülmesinde Castiglioni tarafından yeni modellerin yolda olduğu duyuruldu. Ayrıca şirketin 2020’de bir neo-klasik kafe yarışçısı üretme planları da varmış. Ne yazık ki MV Agusta F4 superbike artık Euro 4 uyumlu değil ve bu yıl mevcut F4 sürümü için bir son olacak. MV Agusta, F4 dönemi sona erdikten sonra Claudio adında yeni bir model duyuracak. Claudio F4, cadde kullanımı için en iyi özelliklere sahip bir WSBK motosikleti olacak. 

İtalyan üreticinin, elektrikli / Hybrid pazara yönelik şu anda Cagiva ile Hybrid motosikletler üzerinde çalıştığını sizlerle paylaşmıştım. Giovanni Castiglioni ile yapılan röportajda, “Elektriğe inanıyorum, büyük bir potansiyel var ve o alanda bir proje yapıyoruz. Cagiva markası adı altında bu işi yürüteceğiz.” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz