Motosiklet Hırsızlığı Yapan Çete Çökertildi! Hırsızlık Sayısı Düştü

İstanbul’da motosiklet hırsızlığı yapan çete çökertildi, hırsızlık sayısı azaldı. 2018’in Kasım ayında çökertilen çetenin üyeleri yakalanmadan önce, İstanbul’da bir günde 26 adet motosiklet hırsızlığı oluyormuş.

Hürriyet.com.tr’den Çetin Aydın’ın haberine göre; İstanbul’daki bu çetenin çökertilmesinden sonra geçen yılın aynı döneminde bir günde 26 motosiklet hırsızlığı yapılırken, bu yıl aynı dönemde günde ortalama 6 motosikletin çalındığı bildirilmiş.

İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü Oto-Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, geçtiğimiz yıl bir günde peş peşe yaşanan motosiklet hırsızlığı olaylarından sonra, hırsızlara yönelik teknik ve fiziki takip başlatmış. Yapılan takiplerin sonucunda, geçtiğimiz yıl Kasım ayında harekete geçen ekipler, elebaşı Alican O.’nun (28) da arasında bulunduğu 14 kişiyi gözaltına aldı.

İstanbul’un Çekmeköy, Ümraniye, Ataşehir ve Sancaktepe ilçelerinde düzenlenen baskınlarda, 11 çalıntı motosiklet ele geçirilmiş. Çetenin çaldığı motosikletlerin motor ve şasi numaralarını değiştirdiği, bu değişiklikten sonra sahte ruhsatlar da hazırladığı belirlenmiş.

İstanbul’da yaşanan motosiklet hırsızlıklarının büyük bir çoğunluğunu bu çetenin yaptığı düşünülüyor. Çünkü çetenin yakalanmasının ardından İstanbul’daki motosiklet hırsızlığı olaylarında ciddi oranda düşüş yaşandığı saptanmış. Operasyonun ardından aralarında hırsızlığın da bulunduğu 7 suçtan kaydı olan elebaşı Alican O.’nun da arasında bulunduğu 8 kişi tutuklanmış, diğerleri serbest kalmış.

Kaynak: Hürriyet.com.tr 

Bunları da sevebilirsiniz

Yorum yap