MotoGP: Honda 13 sezondan sonra Dani Pedrosa’nın takımdan ayrılışını onayladı

Dani Pedrosa, Repsol Honda takımına veda ediyor.

Repsol Honda ekibi, Dani Pedrosa’nın on üç sezondan sonra takımdan ayrılacağını doğruladı ve 2018 sezonunun bitiminden sonra sözleşmesini yenilemeyeceğini açıkladı.

MotoGP’deki söylentilere göre, son haftalarda yapılan spekülasyonların ardından Pedrosa’nın bir emeklilik duyurusu da dahil olmak üzere yakında geleceğine dair bir karar alacağı haberi geldi. Ancak HRC’nin basın açıklamasında konuşan İspanyol, bunun yerine bir değişiklik zamanı olduğunu ve diğer takımlarla görüşebileceğini söyledi.

Dani Pedrosa;

“Tüm bu büyük başarılar için HRC’ye teşekkür etmek istiyorum. Sadece bir binici olarak değil, onlarla birlikte bir insan olarak da büyüdüm. Anılarımda ve kalbimde her zaman HRC olacak. Hayatta hepimizin yeniliklere ihtiyacı var ve değişim zamanı geldiğini hissediyorum. Teşekkürler, HRC.”

Son gelen haberde, Repsol Honda takımı, Jorge Lorenzo’nun 2019 ve 2020 MotoGP sezonlarında Dani Pedrosa’nın yerine geçeceğini ve dünya şampiyonu olan Marc Marquez’e takım arkadaşı olacağını doğruladı.

HRC: Honda Racing Corporation Basın Bildirisi;

“Honda Racing Corporation, üç kez MotoGP Dünya Şampiyonu Jorge Lorenzo ile 2 yıllık anlaşma imzalamaktan mutluluk duyar. İspanyol sürücü, önümüzdeki iki yıl boyunca Repsol Honda Takımı adına yarışacak.”

Bunları da sevebilirsiniz