MotoGP: Danilo Petrucci Dovizioso’nun takım arkadaşı oluyor

Danilo Petrucci 2019 ve 2020 sezonunda Ducati takımında olacak.

Danilo Petrucci’nin 2019 ve 2020 yılları için Dovizioso’nun da olduğu has Ducati takımına geçiyor. Petrucci’nin Pramac Ducati’de başarılı iki yıllık çıraklıktan sonra İtalyan Andrea Dovizioso’ya takım arkadaşı olacağı onaylandı.

Bu yükselme üç sezon boyunca Pramac takımında bir dizi ıslak ve kuru podyum görmüş olan Petrucci’ye adil bir ödül olarak geliyor. 

Danilo Petrucci;

“Benim için fabrika takımının bir parçası olmak rüyanın gerçekleşmesidir. Ducati Ekibi için resmi binici olmak benim için büyük bir onur, özellikle de Ducati’deki üretim motosikletlerinin test binicisi olarak başlayan ben için. Her şeyden önce, dört yıl önce Pramac Yarış Takımı için Ducati’de yarışma şansı veren Paolo Campinoti ve Francesco Guidotti’ye teşekkür etmek isterim. Onlar olmasaydı bütün bunlar mümkün olmazdı.

Claudio Domenicali, Gigi Dall’Igna ve Paolo Ciabatti. Ducati ve Ducati Corse yöneticilerine teşekkür etmek istiyorum. Bu yeni maceraya başlamak için sabırsızlanıyorum. Şimdi yapmak istediğim tek şey, bu sezonu en kötü beşinci sırada bitirmek ve yeni sezona Ducati Takımı ile başlamak.”

Bunları da sevebilirsiniz