MotoGP Cadde de Yapılabilir!

Carmelo Ezpeleta MotoGP‘nin şehir merkezinde yapılabilme fikri üstünde düşünüyor.

Dorna’nın CEO’su Ezpeleta, İspanyol medya grubu Expansion’a konuştu. İsmini vermek istemediği bir şehir olduğunu belirten Ezpeleta, MotoGP‘nin şehir içinde bulunan pistte yapılmasının mümkün olduğunu ve bir projeye sahip olduklarını belirtti. Eğer projeyi hayata geçirirsek, pistin ana düzlüğü için bir cadde olmalı ve tabi ki padok alanı.

Sekiz farklı ülkenin MotoGP’ye ev sahipliği yapmak istediğini ancak 20’den fazla yarış düzenleyemeyeceklerini belirten CEO, “Önümüzde yarışlara ev sahipliği yapmak isteyen ülkelerin listesi var. Ancak daha fazla yarış düzenleyemeyiz” dedi.

Şehir merkezinde düzenlenebilir bir yarış için aday ülkeler arasında Birleşik Arap Emirlikleri ve Meksika’da bulunuyor. “TT Isle Of Man” yarışlarına benzer bir yarış gibi görünse de, MotoGP bir cadde de düzenlenirse yolun çok temiz ve düzgün olması gerek. Son derece yüksek maliyetlerle üretilen motosikletlerin TT’deki gibi köprülerden uçması beklenemez. Man adasındaki yarışlar, kuralların çok az olduğu ve pilotların yarışa başlamadan önce kendi ölüm fermanını imzaladıkları bir yer. Ada delilerle dolu, tabi bir o kadar da efsanelerle.

Bunları da sevebilirsiniz

Yorum yap