MotoGP 2018: Valentino Rossi, Qatar yarışındaki performansı ile eleştirmenleri susturdu

 2018 MotoGP sezonunda Valentino Rossi;

Valentino Rossi, 2018 MotoGP sezonunun açılış yarışında iyi performans sergileyerek üçüncü olmuştu. 2020 yılına kadar Yamaha ile yeni bir sözleşme imzalayan Rossi, yaşı ilerlemiş olmasına rağmen hala zirveye oynuyor.

Andrea Dovizioso ve Marc Marquez’e karşı meydan okuyamayacak kadar güçsüz olan Movistar Yamaha yarışçısı, Katar’daki performansıyla öne çıkmayı başardı. Rossi: “Harika bir mücadeleydi. Geçen sene ile karşılaştırıldığında, daha büyük bir sürpriz oldu çünkü podyuma çıkmayı beklemiyordum ama bu sefer daha rekabetçi bir durumdaydım.”

“MotoGP’de tüm motor sporlarında olduğu gibi, sadece bir şey önemlidir – “sonuç”. Yarış hakkında çok şey konuşabilirsin, ama sonuçta önemli olan tek şey podyumdur. İnsanlara çok yaşlı olmadığımı göstermek için yarışmam. Sadece kendime zirvede kalabileceğimi göstermek için yarışırım.”

Rossi, yeni sözleşmesinin kendisine getirdiği risklerin de farkında. Kendi mirasına zarar verme potansiyeline sahip olduğunu biliyor.

“Max Biaggi veya Troy Bayliss gibi kariyerinin en yüksek noktalarında bir sürü harika sürücünün olduğunu gördüm. Hepsi tekrar yola çıktılar, ben de sonuna kadar yarışmaya karar verdim! Durduktan sonra karar vermek istemiyorum, belki de iki sezon daha yapabilirim. Bu bir risk olabilir, ancak bu tek endişe olsaydı altı ya da yedi yıl önce bırakmalıydım! ” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz