MotoE Şampiyonasında Kullanılacak Tüm Motosikletler Yandı!

2019 MotoE Dünya Şampiyonası’nın ilk yarışı için gün sayarken dün talihsiz bir olay yaşandı. Biliyorsunuz ki, MotoGP’nin elektrikli versiyonu olan MotoE Şampiyonası için uzun süredir devam eden hummalı bir çalışma vardı.

Bir gün önce Jerez pistinde test çalışmaları gerçekleştirilen MotoE Şampiyonasında kullanılan tüm motosikletler, yine Jerez pistinde bir garajda tutuluyordu. Dün sabah saatlerinde henüz nedeni bilinmeyen bir sebepten ötürü garajda yangın çıktı ve tüm motosikletler kül oldu.

İtalyan elektrikli motosiklet üreticisi Energica’nın Ego Corsa modelinin kullanılacağı MotoE Şampiyonasının ilk yarışının İspanya’nın Jerez pistinde yapılması bekleniyordu. Ama bu yangın olayının sonucunda şampiyona yarışları ertelenecek.

Dorna, FIM Enel MotoE Dünya Kupası’nın bu yangına rağmen yine de yapılacağını ve yeni yarış takviminin açıklanacağını belirtmiş. Jerez’den yangına neyin sebep olduğu hakkında resmi bir bilgi yok, ancak Dorna olay sırasında hiçbir motosikletin şarjda olmadığını doğruladı. Yangının bir jeneratör yüzünden çıkabileceğine dair ilginç padok dedikoduları da var.

Dorna olayla ilgili soruşturmanın devam ettiğini açıkladı…

Yangın Videosu;

Bunları da sevebilirsiniz