MondialMoto V5 Superbike üzerinde çalışıyor

Adını nadir duyduğunuz İtalyan motosiklet markasından çok konuşulacak hamle.

İtalyan MondialMoto, yeni projesi V5 Superbike’ı açıkladı.

Konsept modelin merkezinde 75.5 ° ‘lik silindir kafasına sahip 1.000cc’lik bir V5 motoru bulunuyor. Performans rakamları yok, ancak MondialMoto 13.5: 1 sıkıştırma oranına, dört valf başlığına, üç halkalı pistona ve motor özelliklerinde çift üstten eksantrik miline değinmiş. 

MondialMoto V5R (kırmızı) ve MondialMoto V5S (beyaz) ile iki model seviyesi oluşturulacak. MondialMoto, karbon fiber jantlar ve karbon fiber alt şasi gibi daha yüksek kaliteli parçalara sahip olan, “R” model daha pahalı ve özel olacak. Diğer model daha ucuz olacak.Her iki model de yaklaşık 180 kg ağırlıkta olacak (ıslak veya kuru ağırlık olduğuna dair bir bilgi yok) ve MondialMoto V4R 35,995€  fiyat etiketi ile, MondialMoto V4S superbike ise 27,995€ ile satışa çıkacak. MondialMoto rezervasyon bedeli olarak 15.000€ önceden ücret alacak.

MondialMoto, İtalya’nın Milano kentinde düzenlenen 2019 EICMA fuarında tamamlanmış bir süperbike’ın tanıtılması için çalıştıklarını söylemiş.

MondialMoto’nun, Modena’da bir ofisi bulunuyor, ama aynı zamanda Antonio Matarollo tarafından yönetilen İngiltere ofisi de bulunuyor. 

MondialMoto bu proje için 2,5 milyon avro yatırım yapmış. İlk İki prototip yapım aşamasındaymış.Daha fazla bilgi: MondialMoto

Capital Cities, Famous Place, Sunrise – Dawn, Coliseum, No people, Europe

Bunları da sevebilirsiniz