Lazareth LMV 496 Jet Motorlu Uçan Motosiklet Videosu Yayınlandı!

Jet motorlu Lazareth LMV 496’nın gerçekten uçabildiğini artık görebiliyoruz. İlk olarak geçtiğimiz yılın Aralık ayında bir teaser video ile sizlere duyurduğumuz LMV 496, Lazareth’in yayınladığı son video ile resmen tanıtıldı. 

Lazareth’in yayınladığı yeni videoda, Fransız motosiklet üreticisinin geçmişini ve yaptığı makineleri de gösteren bir biyografi hikayesi yer alıyor. Fransız motosiklet üreticisi Lazareth, geçtiğimiz yıllarda LM 847 modeliyle ünlü bir marka haline gelmişti.

LM 847, Dodge Tomahawk’a benzeyen tasarımıyla Maserati motorlu dört tekerlekli bir motosikletti ve Ducati 1199 Panigale’nin kuyruk tasarımı gibi parçaları vardı. Şimdiki yeni modele ise uçabilmesi dört adet jet motoru eklenmiş. 

470 beygir güç ürettiği iddia edilen LMV 496’nın geliştirilme ve üretim aşaması videoda gösterilmiş. Halatlara bağlı bir şekilde ilk uçuş denemeleri yapılan modelin dört adet jet motoru, 140kg olduğu iddia edilen ağırlığını kaldırabiliyor. 

Lazareth bu jet motorlarını Alman Jetcat şirketiyle birlikte geliştirmiş. Henüz sadece uçabildiğini görebildiğimiz LMV 496’nın hem uçup hemde gidebildiğini ne zaman görürüz belli değil. Son olarak Lazareth bu motosikleti satın almak isteyenler için 560 bin dolarlık bir ön satış fiyatı belirlemiş. 

İşte Video;

Bunları da sevebilirsiniz