Kuba Motor Bahattin Sofuoğlu’na Sponsor Oldu!

Kenan Sofuoğlu’nun 14 yaşındaki kuzeni Bahattin Sofuoğlu, artık Kuba Motor Desteğinde.

Bahattin Sofuoğlu

Dünya şampiyonalarındaki hedeflerini gerçekleştirmek için 2018 yılında Kuba Motor ve RKS Motor sponsorluğunda yarışacak.

Kuba Motor’dan, “Bahattin Sofuoğlu, genç yaşında elde ettiği başarılarla Türkiye’de motosiklet sektörünün öncü markalarından Kuba Motor ve RKS Motor’u da ileride başarılı olacağına inandırarak sponsorluk anlaşması almış ve başarılara giden yolda sektörün içinden büyük bir destek kazanmayı başarmıştır. 2018 yılı itibariyle Kuba Motor ve RKS Motor desteğiyle yoluna devam edecek. Bahattin Sofuoğlu, gün geçtikçe hedeflerine daha çok yaklaşıyor. Türkiye olarak kendisinin ülkemizi uluslararası yarışlarda en iyi şekilde temsil edeceğine inancımız tamdır” şeklinde açıklama yapıldı.

Bahattin Sofuoğlu Kimdir?

Motosiklet tutkusu, babasının 4 yaşında iken kendisine aldığı motosikleti kullanmayı öğrenerek başlamış, 7 yaşında katıldığı yarışlarda birinci olarak, ileride büyük işler başaracağının sinyallerini vermişti. Kendi klasmanındaki birçok yarışta birincilikler elde ederek adını duyurmaya başlayan kuzen Sofuoğlu, 2017 250 CC S3 Türkiye Süper moto Şampiyonasında ve 2017 125 CC Türkiye Süper sport Şampiyonasında birincilikler elde ederek kendini geliştirmişti. Bazı yarışlara ise amcasının oğlu olan ve 5 kez dünya şampiyonluğu bulunan Kenan Sofuoğlu’nun da desteği ile katılmıştır.

 

Bunları da sevebilirsiniz

Yorum yap