KTM patronu Stefan Pierer: “Ducati bize çok yakışır.” dedi!

KTM patronu Ducati’yi satın almak istiyor. Yine Ducati’nin satılma haberleriyle karşı karşıyayız. 

Speedweek.com ile yaptığı röportajda son derecede samimi açıklamalarda bulunan KTM patronu Stefan Pierer, (yukarıda) Ducati hakkında düşüncelerini paylaştı. 

Pierer, “Ducati ile duygusal bir ilişkim var. Bize uyacak tek marka Ducati’dir, MV Agusta ilgimi çekmiyor.”dedi. 

Ducati’nin geleceği, özellikle de Volkswagen AG’nin motosiklet markasını satma istegi söz konusu olduğunda sürekli olarak öne çıkıyor. 

Almanların Ducati’yi satma konusundaki en son teşebbüsü yönetim kurulunda yetersiz oy sebebiyle iptal edilmişti. KTM CEO’su Stefan Pierer’in İtalyan motosiklet şirketine sahip çıkmak istediğini ifade etmesiyle, satın alma görüşmeleri yeniden başlayabilir.

KTM, her yıl sattığı 265.000’den fazla motosiklet ile, piyasada durgunluk ve ilerleme büyümesini sürdüren birkaç markadan biri olmuştur. Eğer KTM Ducati’yi satın alırsa Desmodromik motorlar KTM’lerde mi olacak, yoksa V-twin motorlar Ducati’dekilerle değiştirilecek mi? KTM, Husqvarna ve Ducati’nin bireysel kimliklerini kaybetmeden nasıl bir platform paylaşabileceğini görmek zor.

Stefan Pierer: “Ducati, motosiklet endüstrisinin Ferrari’sidir. Elbette grubumuzda böyle bir marka olması ilginç olurdu. Bu bir fiyat meselesi değildir.” dedi.

Sonra para meselesi var. Audi’nin 2011 yılında Ducati için 740 milyon euro civarında ödeme yaptığı bildirilmişti. Muhtemelen şimdi daha fazla para isteyecektir. Pierer bu konuda çok endişeli görünmüyormuş.

Pierer, 1992’de CEO olarak atanmasından bu yana KTM’yi hep ön plana çıkardı. Şimdi, aynı zamanda Husqvarna ve WP Suspension’a sahip. Ducati’nin bu markaların yanına eklenmesi şirketin genişlemesine ve büyüyerek devam etmesine yardımcı olacaktır. Pierer, Ducati’yi büyüyen şirketi için akıllı bir hamle olarak görüyor.

Ducati’nin ne zaman el değiştireceği, zamanı gelince açıklanacaktır. O zamana kadar, VW’nin toplantı odasında bazı ilginç konuşmalar yapıldığından emin olabilirsiniz.

Bunları da sevebilirsiniz

Yorum yap