KTM önümüzdeki yıl flat track yarışlarına başlayacak

KTM 2019 Flat Track Yarışları

Avusturya’lı KTM, yeni bir yarış programı oluşturdu. 2019 yılından itibaren Amerikan Flat Track Şampiyonası’nın tek silindirli sınıfında yarışacak.

KTM, Dakar, Supercross ve Motocross’tan, MotoGP yarışının en önde gelen sınıfına kadar, dünya çapında birçok organizasyonda ön sıralarda yer alıyor. Bunlar göz önüne alındığında, Avusturyalı markanın önümüzdeki sezonda flat track yarışlarına sıçraması bir sürpriz değil.

Eski KTM Fabrika Superbike yarışçısı ve KTM’nin Junior Cup çabalarını da gözetleyen şimdiki KTM Marka Elçisi Chris Fillmore, şimdi flat track programını yönetecek. Fillmore, “2019’a kadar yarışa çıkmayacağız, çünkü bu yıl takımı sıfırdan kuruyoruz. Ekibimiz ile tek silindirli flat track motosikleti üzerinde çalışıyoruz.”

KTM Kuzey Amerika, Inc.’in Başkanı John Hinz, “Flat Track ve Road Racing çalışmalarımız için yeni takım yöneticisi olarak Chris Fillmore ile uzun zamandır devam eden çalışmalarımız vardı. Chris’in KTM ile iyi bir geçmişi var ve şu anda MotoAmerica Gençler Kupasında iki genç binici ile Orange Brigade Road Racing Team’i yönetiyor. Bu heyecan verici Flat Track projesi için yeteneklerine güveniyoruz.” dedi

KTM’nin 450 SX-F FACTORY EDITION modelinin, Amerikan Flat Track Singles sınıfında yarışması bekleniyor.

Bunları da sevebilirsiniz