KTM KISKA’nın % 50’sini Satın Aldı!

Avusturya’lı motosiklet markası KTM, KISKA’yı satın aldı.

Bilmeyenler için KISKA, yine KTM gibi Avusturya’lı bir markadır. KTM, Husqvarna ve hatta CF Moto’nun motosiklet modellerinin tasarımlarından sorumludur. Özellikle KTM’nin son yıllardaki büyük başarısının arkasındaki önemli isimlerden biri de KISKA’dır.

KTM’nin şu an KISKA üzerinde %26’lık bir hissesi bulunuyor. Bu satın almanın gerçekleşmesiyle, %50’ye çıkacak. KTM’nin 2018 yıl sonu raporunda açıklanan bu haberin yanında, Avusturya’lı üreticinin geçtiğimiz sene neler yaptığında da bahsedilmiş.

Rapora Göre;

KTM 2018 yılında kilit pazarlardaki pazar payında orantısız bir şekilde büyüme gösterdi. Avrupa’daki pazarda, geçen yıla göre yaklaşık % 7 oranında büyüdü. Özellikle Almanya, Fransa ve İtalya’da satışlarını % 20’den fazla artırdı. 

KTM’nin gelecekteki planlarından bazı gelişmeleri sizlere duyurmuştum, KTM CEO’su Stefan Pierer, 500cc hacminde yeni bir modelin yolda olduğunu söylemişti.

KTM CEO’su: “Gelecek planlarımızda daha küçük kapasiteli makinelere odaklanacağız. Piyasaya 500cc sınıfında, Hindistan’daki partnerimiz Bajaj tarafından üretilen ve Japonlara karşı rekabet edebileceğimiz iki silindirli bir makine getireceğiz.” demişti.

Bunları da sevebilirsiniz

Yorum yap