KTM 790 Adventure ve 790 Adventure R tanıtıldı! Özellikler

2019 KTM 790 Adventure ve 790 Adventure R sonunda resmi olarak Eicma’da tanıtıldı. 

Yeni KTM 790 Adventure ve 790 Adventure R, Avusturyalı üreticinin Adventure modelleri serisinde orta kapasite boşluğunu doldurdu. R modeli, daha çok yol dışı ve off-road sürüşleri için tasarlanmış. Modelde enduro süspansiyon ve knobby lastikleri ile, gaga şeklinde tabir edilen ön çamurlukla off-road tarzına bürünmüş.

Temel model R olmayan, daha uzun bir ön cam ve yüksekliği ayarlanabilen bir sele ile daha çok tur odaklı tasarlanmış. İki model arasındaki farkı ön çamurluğa bakarak kolaylıkla anlayabilirsiniz. 

Yeni 790 Adventure serisinin motoru, aynı 799cc LC8c paralel çift silindirli 790 Duke’den geliyor. Bu motor, 94hp güç (70 kW), 88 Nm Tork üretiyor. Modeller 20 litrelik yakıt kapasitesine sahip ve 400 km menzili olduğu belirtilmiş. KTM 790 Serisinin her ikiside temel olarak ortak özelliklere sahip ancak iki modelde farklı amaçlar için üretilmiş. Temel model, WP Suspension’ın APEX 43mm çatal süspansiyonu ile donatılmıştır.

790 Adventu R modelinde ise ön çatallar 48mm WP XPLOR’dur. Her iki modelde de tel jantlar, ön tarafta 21 inç ve arkada 18 inç’tir. Elektronik olarak, her iki motosiklette IMU destekli viraj ABS ve çekiş kontrolü ile donatılmış, ABS kapatılabilir veya arka tekerlek için ABS devre dışı bırakılarak kullanılabilir.  

790 Adventure üç sürüş modu sunar: İsteğe bağlı Rally moduyla (R versiyonunda standart) Street, Offroad ve Rain. Ayrıca isteğe bağlı olarak quickshifter’da eklenebilir. KTM, 790 Adventure serisi için sürücünün bacaklarının önünde uzanan eyer şeklinde bir yakıt tankı tasarlamış. Bu yakıt tankı, ağırlık merkezinin düşürülmesine yardımcı olurken, aynı zamanda sürücünün selede daha fazla yer kazanması sağlıyor.

Çift 320mm ön fren diskleri, dört pistonlu radyal monteli kaliperler ile eşleştirilmiştir. İki pistonlu bir kaliper ile tek 260mm disk de arka tekerleğe eklenmiş. Diğer standart özellikler arasında bir LED far, LED arka stop lambası, çok fonksiyonlu TFT ekran, ayarlanabilir alüminyum gidon ve direksiyon damperi bulunmaktadır. Isıtmalı elcikler, ısıtmalı sele ve Cruise kontrol özelliği isteğe bağlı takılabilir.

KTM 790 Adventure ve 790 Adventure R Özellikleri

  • Güç: 94hp (70 kW)
  • Tork: 88 Nm
  • Çap x Strok: 88 mm x 65,7 mm
  • Yerden yükseklik: 263 mm
  • Sele yüksekliği: 880 mm
  • Yakıt kapasitesi (yaklaşık): 20L
  • Kuru ağırlık: 189 kg

KTM 790 Adventure Fotoğraf Galerisi

KTM 790 Adventure R Fotoğraf Galerisi

Bunları da sevebilirsiniz

Yorum yap