KTM 790 Adventure R 2019’da geliyor

KTM 790 Adventure R Hakkında Daha Fazla Bilgi;

KTM 790 Adventure R, bu kasım ayında Milano motosiklet fuarında resmen açıklanacak. 

790 Adventure R, geçtiğimiz günlerde Akdeniz’de bulunan Sardinya adasında KTM Avrupa Macera Rallisi etkinliğinde halka açık bir gezi ile gösterildi. 

Üretime hazır demo Adventure R, geçtiğimiz yıl Milano Show’dan bu yana çeşitli etkinliklerde gösterildi. 790 Adventure prototipini süsleyen premium parçaların birkaçı, turuncu eloksallı kafa, Excel fermuarlı jantlar, Akrapovic sistemi ve en iyi WP süspansiyonu vardı.KTM Menajeri Luke Brackenbury: “Aslında geliştirme aşamasındayız. Motosikletin arkasındaki hikaye, KTM’nin müşterilerimizi dinlemesi ile ilgili. Daha düşük bir kapasite, daha düşük sele yüksekliği gibi konular.” dedi

KTM temsilcisi ve eski Dakar yarışçısı Chris Birch.

Brackenbury, KTM 790 Adventure R’nin şu anki 450 Rally projesinin yanı sıra mevcut 790 Duke ile birlikte geliştirildiğini söyledi. 

Önceki LC8 motorlu motosikletlerden çıkarılan 1090 ve 1290’dan farklı olarak, 790 temiz bir kağıda çekildi. Şu anda başka bir özellik mevcut değil ancak bazı tahminlerde bulunabiliriz. Birincisi, son 790 Adventure R’nin 790 Duke gibi 799cc paralel ikiz motor ve aynı temel boru tipi iskelet düzenini içereceğini varsaymak.

Luke Brackenbury, 790 Adventure R’nin nasıl geliştirildiğini ortaya koyuyor: “Tüm departmanları – Ar-Ge, tasarım, pazarlama – bir araya getirdik. Biz buna ‘idealleşme’ diyoruz. Sonra tüm bu fikirlere bakar ve neyin mümkün olduğunu sorarız; ne yapabiliriz?”790 Adventure R’nin en göze çarpan özelliklerinden biri, motorun her iki tarafındaki polikarbonat eyer poşetleri gibi asılı duran ve binicinin ayakları önünde olan yakıt tanklarının büyüklüğü ve yeridir. KTM, motosiklet için 250 millik (400km) bir tank kapesitesi iddia ediyor.

KTM, 790 Adventure R’ın Kasım başında Milano’daki EICMA Show’da tam olarak açıklanacağını söyledi. 2019’un başında da satışa çıkacaktır.

Bunları da sevebilirsiniz