Kenan Sofuoğlu Tayland’daki Yarışa Hazırlanıyor!

 Kenan Sofuoğlu İkinci Tura odaklanmaya çalışıyor.

Beş kez FIM Supersport Dünya Şampiyonu olan Kenan Sofuoğlu (Kawasaki Puccetti Racing), 25 Şubat’ta yapılan sezonun ilk yarışını 13. sırada tamamlamıştı. Bir gün önceki sıralama turlarının antrenmanında, 257 kilometre hız ile lastik patlaması yüzünden kaza yapan Millî sporcumuz Türkiye’ye döndü.

Kaza sonrasında WSBK’nın yeni bir karar aldığını söyleyen milli sporcumuz, “16 turdan oluşan yarışta, lastikler çabuk eriyip patladığı için, 8. turda bir pit stop ile lastik değişim kararı aldı” dedi. Sofuoğlu, yarıştan iki gün sonra Türkiye’ye geldi ve doktorlarıyla istişarede bulunduktan sonra, Tayland’daki ikinci Tura odaklanmaya ve ameliyat olmadan yaranın iyileşmesine karar verdi. Durumu iyiye giden 33 yaşındaki sporcumuz, şimdi sezonun ikinci yarışına konsantre olacak ve podyuma geri dönmeye çalışacak.

Sofuoğlu, Avustralya’dan döndükten sonraki durumunu şöyle anlatıyor: “Phillip Adasındaki kazadan sonra bedenimin sol tarafında çok fazla cilt kaybı yaşadım. Ama bu duruma rağmen yarışmaya karar verdim. Doktorlarım, bir operasyona gerek olmayacağını ve yaranın kendiliğinden iyileşmesi için zamana bırakmanın daha iyi sonuçlar vereceğini söyledi. Yarayı temiz tutmak ve hızlı bir şekilde düzelmesi için dikkat etmem gerektiği söylendi. 4-5 gün sonra büyük bir gelişme oldu ve ameliyat olmama gerek kalmadı. Şimdi, Tayland yarışını bekliyorum, umarım yara tam iyileşmiş olur ve yarışa hazırlanmaya devam edebilirim.” dedi.

Tayland yarışı 23–25 Mart’ta Chang International Circuit’de düzenlenecek.

Fotoğraflar: WSBK, CNN TÜRK

Bunları da sevebilirsiniz