Kenan Sofuoğlu Tayland’da yarışmayacağını söyledi

Malezyalı pilot Azlan Shah, yedek olarak Kenan Sofuoğlu’nun yerine yarışacak. 

Kenan Sofuoğlu, Chang International Circuit’deki sezonun ikinci yarışına çok çalışmasına rağmen katılmayacağını açıkladı. Beş kez dünya şampiyonu olan Kenan Sofuoğlu, FP3 kazasından sonra ayağının tamamen iyileşmesine izin verdiği için bu yarışa katılmayacak. 

Sofuoğlu vücudunun iyileşmesi için daha fazla zamana ihtiyacı olduğunu söyledi: “Avustralya’daki kazadan sonra, geçen yıl Magny Cours’ta yaptığım kazadaki gibi aynı yerde ağrı hissetmeye başladım. İyileşecek olsa da, zaman geçtikçe acıyı hissetmeye devam ediyordum. Daha fazla tetkikte bulundum ama doktorlar kalçamda hala bir çatlağı olduğunu öğrendiler. Eğer bu yarışta da bir kaza yaparsam, gelecekteki sonuçlar beni daha da kötüleştirebilir. Henüz kemiklerim iyileşmedi ve şimdi de Phillip Island’daki kazadan sonra vücudumun tamamen iyileşmesi için daha fazla zamana ihtiyacım var” dedi.

Tayland’daki yarışa hazırlanan Azlan Shah, MOTUL Thai yarışında FIM Supersport Dünya Şampiyonasında Kenan Sofuoğlu’nun yerine Kawasaki Puccetti Takımı adına yarışacak.

Malezyalı pilot Azlan Shah, 33 yıllık geçmişte dünya sahnesinde deneyime sahip olan tutkulu Asyalı kalabalığın önünde bu hafta sonu için hazırlanacak. 

Shah şunları dedi: “Bu fırsattan çok memnunum. WorldSSP Şampiyonasında bu takımla birlikte yarışmak benim için bir rüyanın gerçekleşmesi gibidir. En iyi pozisyonlarda yarışı bitirmek için elimden geleni yapacağım. Her şey için çok teşekkür ederim” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz