Kawasaki Z900 serisi, fren sorunu sebebiyle geri çağrılıyor!

Kawasaki, 2018 model yıl Z900 serisinden belirli sayıda motosikleti geri çağırıyor.

Geri çağırma 2018 Z900, Z900 ABS ve Z900RS modellerinden 1173 adeti etkiliyor. Sorun, yanlış yönlendirilmiş ve arka lastiğe temas ettiği tespit edilen, arka fren hortumu ve arka tekerlek dönüş sensöründe yaşanıyor.

Arka fren hortumu arka lastiğe temas ederse, hortum zarar görebilir, bu da motosikletin frenleme performansını azaltabilir. Diğer sorun, arka tekerlek dönüş kablosu hasar görürse, ABS düzgün çalışmayabilir. Her iki durum da kaza riskini artırabilir. 

İlk olarak Kawasaki’nin Avrupa ​​ithalatçısı tarafından keşfedilen sorun, fren hortumu ve arka tekerleğin kablo tesisatının Kawasaki Heavy Industries fabrikasında yanlış yönlendirilmesinden kaynaklanıyor.

Kawasaki Motor, geri çağırmadan etkilenen model sahiplerine bir bildirimde bulunacak. Kawasaki bayileri fren ünitesini ve arka tekerlek sensörünün kablo yönlendirmesini kontrol edecek, sorun varsa yönlendirmeyi düzeltecek ve hasarlı parçaları değiştirecek.

Türkiye’de bu Z900 serisinden herhangi birine sahip olan kullanıcıların, motosikletini satın aldığı bayii ile iletişime geçmesini tavsiye ediyoruz.

Bu geri çağırmanın 17 Aralık 2018’de başlaması bekleniyor. 

Bunları da sevebilirsiniz

Yorum yap