Kawasaki, Tom Sykes ile yollarını ayırıyor.

Tom Sykes ve Kawasaki Yarış Takımı, dokuz yıllık bir birliktelikten sonra 2018 Superbike Dünya Şampiyonası’nın sonunda ayrılacak.

Tom Sykes ilk olarak 2010 yılında Kawasaki’ye katıldı ve Japon takımıyla 34 yarış kazandı. Aynı zamanda 2013 yılındaki dünya şampiyonluğu ile, 20 yıl şampiyon olamayan Kawasaki’ye dünya şampiyonluğunu gösterdi.

Sykes’ın Kawasaki ayrılığı, takım arkadaşı Jonathan Rea ile olan ilişkisinin son iki sezonda nasıl düştüğü göz önüne alındığında, şok olmadı. “Zamanın geldiğini hissediyorum; Kariyerimde bir değişiklik yapma ve yeni zorluklar arama anı, ”diye ekledi Sykes. “Her yarışta zafere baktığınızda, kendi sınırlarınıza ve makinenizin hızına itmek için motivasyona sahip olmak daha önemlidir ve KRT içinde yapabileceğim her şeyi verdiğimi hissediyorum. Ben şimdiye kadar gördüğüm en iyi biniciyim ve kazanmaya devam etmek için tecrübe ve performansım var. Şimdi de 2019 için KRT projesinden bir adım uzaklaşmaya ve yeni hedefler ve zorluklar aramaya karar verdim. “Şimdi 2018’in son dört turu için podyumda bitirmeye konsantre olacağım. Yarışmamın tadını çıkarmaya kararlıyım ve bu duyuru ile tüm spekülasyonları etkili bir şekilde sonlandırıyorum. Bu büyük kariyer kararının zamanlaması asla kolay değildir, ancak kişisel hayatımın da büyük değişimlerle yüzleşmesi özellikle zor bir iştir. Bununla ilgili olarak, baskı ağırlığının omuzlarımdan hafifçe kaldırıldığını hissediyorum ve eminim ki 2019 tam kapasitede çalışmamı sağlayacaktır ”. Dedi

SYKES KAWASAKI KARİYER 

  • Kawasaki ile dokuz yıl – KRT ile 8 ve PBM ile 1
  • 2013 Dünya Şampiyonu
  • 252 kariyer yarışının 222’si Kawasaki ile başladı
  • 34 yarış birinciliği
  • 106 podyum
  • 46 pole pozisyonu 
  • 38 en hızlı tur

Bunları da sevebilirsiniz