Kawasaki Ninja ZX-10RR 2020’de Yenilenecek Mi?

Kawasaki Racing Team (KRT) mühendislerinden Ichiro Yoda, Alman haber sitesi Speedweek.com’a verdiği röportajda, 2020’de daha güçlü bir Kawasaki Ninja ZX-10RR geleceğini doğruladı.

Kawasaki’nin kilit adamı, 2015, 2016, 2017 ve 2018’de şampiyonlukları bulunan ve Superbike Dünya Şampiyonası’nda en yüksek yarış galibiyetine sahip olan ama, World SuperBike 2019 sezonunda henüz podyum liderliği alamayan Jonathan Rea’nın başı, bu sezon başından beri 11 yarıştan 11’ini de kazanan Ducati pilotu Alvaro Bautista ile dertte. WSBK’da 2015 yılından beri en baskın markalardan biri olan Kawasaki, 2019’da Panigale V4 R ve Alvaro Bautista ile bu baskınlığı en etkili bir biçimde yok eden İtalyan üretici Ducati’ye cevap vermek zorunda kaldı. Kawasaki’nin cevabı da tahmin edebileceğiniz üzere, gelecek yıl yeni ve daha güçlü bir motoru piyasaya çıkarması olacak.

Yoda-san’ın açıklamalarında, Kawasaki’nin, Ducati’nin Panigale V4 R ile yaptığı gibi benzer bir hamle yapabileceği ve 2020 Ninja ZX-10RR’ın WSBK homologasyon kurallarına da uyumlu olacağı anlaşılmış. Ayrıca yeni ZX-10RR’ın 500 adet üretimle sınırlanmış bir sokak versiyonun da piyasaya çıkacağı söyleniyor.

Japon markası, Ducati’nin Dünya Superbike Şampiyonası için “homologation special” bir motosikleti ve özellikle Panigale V4’ün “standart yol” versiyonundan çok daha güçlü ve farklı bir motosiklet üretmesinden memnun değil gibi görünüyor. Yoda-san ise, Speedweek.com ile yaptığı röportajda, Japon markasının Ducati ile rekabet edebilmek için tamamen yeni bir Kawasaki Ninja ZX-10RR’ı piyasaya sürmesi gerektiğini belirtmiş.

Kawasaki, WorldSBK Şampiyonası’nda boş yere kürek çekmekten memnun görünmüyor. Dolayısıyla, gelecek yıl için bir model bekleyebiliriz ve şu an söyleyebileceğimiz tek cümle: Japon markasından özel ve yeni bir homologasyona sahip Ninja ZX-10RR olacaktır.

Kaynak: Speedweek

Bunları da sevebilirsiniz

Yorum yap